Elon Musk stáhl žalobu mířenou na OpenAI

Americký miliardář Elon Musk stáhl žalobu z února letošního roku na společnost OpenAI, kterou sám pomohl založit. Muskovi se nelíbilo údajné porušení smlouvy. Ve své žalobě tvrdil, že se společnost odchýlila od svého původního poslání, tedy cesty neziskové organizace. Muska zvedla ze židle spolupráce OpenAI s Microsoftem a jeho zlost může být podpořena nedávnou integrací s Applem. Přitom Elon Musk spoluzaložil OpenAI v roce 2015, ale později od ní odešel, jelikož do ní nevkládal příliš mnoho nadějí. Pozorovatelé došli k závěru, že ke stažení žaloby došlo především z důvodu nízké šance na úspěch.

OpenAI zasadila protiútok

OpenAI neponechala nic v náhodě a rovněž vznesla obvinění vůči Muskovi. Podle nich usiloval vlastník Tesly o plnou kontrolu nad OpenAI, včetně pozice generálního ředitele společnosti. Toto obvinění vzešlo z řad spoluzakladatelů start-upu, které Musk velmi dobře zná, včetně generálního ředitele, Sama Altmana. Není to poprvé, kdy Muska zažalovali bývalí zaměstnanci a spolupracovníci. Podobná situace nastala i na sociální síti Twitter (dnešní X). Tehdy měl Musk poškodit bývalé zaměstnance tím, že si vymyslel důvod vyhazovu, aby se vyhnul vyplacení odstupného ve výši 128 milionů dolarů.

Vztek na Apple

Pondělní tisková konference společnosti Apple rozčílila Elona Muska. Apple totiž na své tiskové konferenci představilApple Intelligence”. Dlouho se držela kalifornská společnost v pozadí, co se týče umělé inteligence, ale nyní odhalila svou budoucnost v tomto rychle rozvíjejícím se odvětví. Elona Muska namíchla spolupráce OpenAI s Applem, který tak napodobil Microsoft. V reakci na to vydal na „své” sociální síti X příspěvek, v němž stojí : „Pokud Apple integruje nástroje OpenAI na úrovni operačního systému, zakážu jejich použití v mých společnostech.”

Na příspěvek Elona Muska nereagoval jak Apple, tak ani OpenAI. Musk se totiž obává bezpečnosti uživatelských dat, které dle jeho slov, padnou do rukou OpenAI, a ta získaná data prodává. Apple na tiskové konferenci zdůraznil, že soukromí a bezpečnost uživatelů je jeho hlavní prioritou. Sdílet data s OpenAI bude pouze tehdy, pokud k tomu dá svolení uživatel, a to v rámci užití ChatGPT.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-ai-zakazu-iphony-vsem-rozcileny-musk-se-drsne-obouva-do-applu-kvuli-jeho-ai-40475802https://www.e15.cz/byznys/technologie-a-media/musk-stahl-zalobu-na-openai-tvrdil-ze-firma-mela-byt-neziskovkou-1416426https://www.lui.cz/aktuality/20415-elon-musk-oficialne-povolil-na-siti-x-pornografii-nikoho-tim-ale-neprekvapil-nebot-ta-uz-tam-davno-je?preview=%252525252Fetc%252525252Fpasswd

Náhledové foto: Pixabay