Apple WWDC 2024: Apple Intelligence – integrace

apple

Technologický kalifornský gigant Apple prozradil svou strategii v oblasti AI na technologické konferenci. Umělou inteligenci pod názvem „Apple Intelligence” začlení do celé sady aplikací, včetně hlasové asistentky Siri. Kromě toho Apple oznámil spolupráci se společností OpenAI, což znamená jediné – začlenit ChatGPT do jejich zařízení. Tímto krokem si Apple slibuje mnohé, hlavně se snaží udělat dobrý dojem na investory poté, co se dosud držel v pozadí, co se týče oblasti AI, oproti Microsoftu nebo Googlu.

Apple Intelligence

Se Siri budou moci uživatelé komunikovat už i prostřednictvím textové zprávy, což je určitě vítaná možnost, doposud šlo komunikovat prostřednictvím hlasového hovoru.Č Pokud si nevíte rady se svým iPhonem nebo hledáte specifickou funkci, Siri vám pomůže už i grafickým způsobem. AI integrace se promítne také do fotek, se kterými si tak budete moci různě hrát. Ve zprávách si budou moci uživatelé vytvořit vlastní emoji (Genmoji). Apple Intelligence přinese spoustu inovací.

Spojení Siri – ChatGPT bude zdarma

Nově chystanou dvojici si budou moci uživatelé vyzkoušet až s příchodem iOS 18, iPadOS 18 a macOS Sequoia, které budou dostupné až ke konci letošního roku. Pokud zadáte hlasový požadavek na Siri, obratem se vás zeptá, zda chcete svou otázku sdílet s ChatGPT, a popřípadě vám předloží návrhy pomocí ChatGPT. ChatGPT bude zabudován do nástrojů během psaní textu. Nově si budete moci nechat vygenerovat pohádku pro děti, včetně obrázků. Tato možnost bude stoprocentně zdarma, aniž byste si museli vytvořit účet, a použité informace a požadavky nebudou zaznamenány. Apple se chystá přidat další modely AI vývojářů třetích stran.

Foto: Pixabay

Apple představil ještě mnoho dalších novinek týkajících se nového operačního systému iOS 18, virtuální reality, integrace AirPodů se Siri, chytrých hodinek a iPadOS 18. Vypadá to, že díky těmto novinkám naláká Apple opět investory. Objevily se také dobré zprávy z čínského trhu, kde byl zaznamenán nárůst poptávky po iPhonech. Na začátku roku přišel o prvenství v žebříčku nejhodnotnějších firem, a poté dokonce i o druhé místo, když ho předběhla Nvidia. Bude velmi zajímavé sledovat, kdo z tria Apple, Microsoft a Nvidia nakonec usedne na trůn.

Zdroj: https://www.reuters.com/technology/ai-is-sole-focus-apples-annual-conference-2024-06-10/https://www.cnbc.com/2024/06/10/apple-wwdc-live-updates.htmlhttps://mobilmania.zive.cz/clanky/apple-ai-keynote-wwdc-2024/sc-3-a-1360265/default.aspx

Náhledové foto: Pixabay