Chystá se vaše dítě na tábor? Nezapomeňte pojistit storno

tábor

S příchodem léta se plní i dětské tábory. Jejich pořízení však často znamená nemalé částky. V době, kdy nečekaně přijde nemoc nebo úraz, mohou proto nastat velké potíže. Finanční úhrada může být za takových okolností bez pojištění nevratná. Je proto čas se dobře pojistit.

Rodiče mohou sjednat cestovní pojištění

Většina pořadatelů slibuje vratnou částku v plné výši do určitého času, avšak s blížícím se nástupem na tábor se může vratka peněz snižovat, případně být nulová. Jak si zajistit její vrácení v plné hodnotě zpět? Je proto potřeba podívat se na storno podmínky. Také pokud není smlouva ošetřena písemně, nemusíte mít na vrácení peněz nárok. Zajistěte se tedy včas pomocí komerčního pojištění.

zranění

Foto: Pixabay

Co obsahuje komerční pojištění

Dítě je možné pojistit proti úrazům s trvalými následky, na úhradu nemocniční i platbu odškodného. Úrazové pojištění se hodí jako nadstavba k pojištění klasickému. Je však možné pojistit i zmíněné storno a zavazadla. Pojistit dítě na letní tábor je totiž současně možné v rámci tuzemského cestovního pojištění. Konkrétní podmínky se liší podle pojišťovny, typicky se ale sjednává takové pojištění, že v případě jakýchkoliv komplikací se náklady vrátí z 80 až 100 procent, což se opravdu vyplatí. Pojištění na deset dní stojí přitom směšné peníze, na den zaplatíte kolem 30 korun.

Pojistit se však tak můžete u kterékoliv pojišťovny, ceny jednotlivých pojišťoven se však liší a s nimi lhůty pro sjednání pojištění. Některé pojišťovny je vyžadují klidně i předem 30 dní před zahájením nástupu na vytipovaný tábor. Liší se také ceny se spoluúčastí i bez spoluúčasti.

Kupříkladu u Komerční pojišťovny stojí tábor v hodnotě 10 000 korun bez spoluúčasti 257 korun, se spoluúčastí jen 184 korun. Pojištění úrazu a odpovědnosti stojí 88 korun. Pojištění se rozhodně vyplatí, nikdy nevíte, co se může přihodit. Ať vás dětská zábava nevyjde draho.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/clanek/finance-zruseni-letniho-tabora-si-lze-pojistit-zahrne-to-i-urazy-deti-40474311

https://www.idnes.cz/finance/financni-radce/detsky-tabor-storno-zraneni-zniceni-veci-nahrada-pojisteni.A230816_100237_viteze_frp

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.