Andrej Babiš je rád, že toho Ivan Bartoš nechal. S politickým sokem tedy asi sympatizuje

Andrej Babiš

Jak je předseda hnutí ANO milý a myslí na druhé. Takto by měli bezesporu jednat všichni politici. Andrej Babiš na sociální síti napsal, že je skvělou zprávu fakt, že je Ivan Bartoš čistý. Také nezapomněl dodat další podrobnosti. Je jednoduše za Ivana Bartoše rád, že toho nechal, a tak je to dobře. Upřímnost, kterou lze jistě bývalému předsedovi vlády věřit. Vždyť on by nikdy nikoho neobviňoval.

I v přání je cítit nádech zášti

Aby ne, když jedním dechem expremiér dodal, že Piráti si na legalizaci některých drog založili svou politickou existenci. Sám Bartoš podle něj v minulosti mluvil o užívání LSD nebo marihuany. Dvojka Pirátů do Evropského parlamentu zase zpívá o tom, jak hledá ideální drogu. Jak příznačné si opět rýpnout. Proč ne? V rámci předvolebního boje docela běžná záležitost.

Nálepkování lidí patří k šíleným vlastnostem

Je až s podivem, že si Andrej Babiš dovolí o Ivanu Bartošovi říct, že je symbolem šňupání. Proč? Kvůli jeho vzhledu, názorům nebo kvůli čemu? I kdybych si to nastokrát myslel, přece nelze člověka obviňovat. Národního drogového koordinátora Jindřicha Vobořila označil za magora. Konkrétně prohlásil, že panu premiérovi, několikrát říkal, aby ho okamžitě vyhodil, toho magora. Babiš si myslí, že je to lobbista za drogy, zná ho z výletů a konferencí. Premiér si jej podle Babiše vzal, protože je to odeesák.  

Proč se nenechají otestovat i ostatní?

Těžko říct, takřka všichni ale svorně tvrdí, že nemají strach z případných výsledků testů. Co je na tom tak složitého nechat se otestovat. Někteří se bojí cirkusu, že by se testovali přímo ve Sněmovně. Vždyť to není nutné, stačily by jakékoli relevantní testy. Neopouští mě ovšem bohužel pocit, že kokain je ten nejmenší problém, který se samotné Sněmovny týká.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-magor-a-symbol-snupani-ve-snemovne-padly-silne-vyroky-ke-zjisteni-o-kokainu-252956, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-sef-kabinetu-pekarove-podstoupil-test-na-drogy-40474461, https://cnn.iprima.cz/kokain-na-snemovnich-toaletach-nasla-ochranka-pekarove-na-koho-padlo-podezreni-438619  

Náhledové foto: Andrej Babiš / sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.