Zvládněte e-mail marketing pomocí CRM systému

CRM

E-mail marketing je stále jednou z nejužívanějších forem marketingu. Až 81 % marketérů firem zabývajících se B2B uvedlo, že newslettery jsou jejich nejužívanějším obsahovým marketingovým nástrojem. Jejich přípravu si ale můžete ulehčit pomocí CRM systémů. Ty jsou v marketingu využívány ke zlepšení komunikace se stávajícími i potenciálními zákazníkyTy jsou v marketingu využívány ke zlepšení komunikace se stávajícími i potenciálními zákazníky. Co je CRM a jak vám může pomoct s e-mail marketingem?

Co jsou CRM systémy?

Zkratka CRM za v sobě skrývá „Customer Relationship Management“, česky „řízení vztahů se zákazníky“. Systémy CRM pak slouží k poznávání a udržení zákazníků za pomoci získávání a sběru dat. Ta jsou potom využívána v oblastech marketingu, prodeje i zákaznické péče. Účelem implementace CRM systému je primárně zvyšování obratu a zisku podnikání.

Jak může CRM pomoct e-mailingu

Díky užívání CRM systémů můžou marketéři klientům lépe porozumět a zjistit „na co zákazník slyší“. Tyto informace se pak dají skvěle využít v e-mail marketingu. Pomocí získaných informací totiž lze potom e-maily co nejvíce personalizovat zákazníkovi, což přirozeně vede k větší úspěšnosti e-mail marketingu. Tím, že se e-mail a jeho obsah soustředí na daného zákazníka, a ne na větší skupinu, je pravděpodobnější, že ho zaujme a vygeneruje tím profit.

Jaké přináší výhody?

Proč byste ale měli používat platformy pro e-mail marketing, které využívají systémů CRM? Jednoduše, přináší to spoustu výhod, mezi které patří:

  • Přehledné informace o stávajících i potenciálních zákaznících na jednom místě.
  • Lepší komunikace se zákazníky a leady díky nashromážděným informacím.
  • Pravděpodobnost uzavření obchodu, která roste s lepší komunikací.
  • Možnost vytváření cílených a personalizovaných kampaní.
  • Přehled o úspěšnosti kampaně díky statistikám otevření a jiných metrik.

Dělejte kvalitní e-mail marketing

E-mail rozhodně není mrtvé médium, naopak. Svůj e-mail využívá až 4 miliardy lidí denně. Proto byste i vy měli posílat svým zákazníkům e-mailové kampaně. A protože byste si na nich měli dát záležet, máme pro vás několik rad, jakým chybám se vyhnout.

  • Nepersonalizovaný obsah – všeobecný e-mail není ta správná cesta. Každého zajímá trochu něco jiného, takže abyste příjemce zaujali natolik, že si e-mail otevře, nebo dokonce na jeho základě například nakoupí váš produkt, musíte mu nabídnout něco přímo pro něj. CEO bude zajímat něco jiného než manažera zákaznické podpory.
  • Podezřelá adresa odesílatele – když vám přijde mail od [email protected]…, tak vás asi úplně nezaujme. Nebo k vám mail ani nedorazí, protože zapadne do spamu, jelikož adresa budí podezření, že se jedná o bota. Pokud bude adresa osobnější, e-mail si otevře více lidí.
  • Příliš složité sdělení – čím složitěji bude e-mail na příjemce působit, tím spíš čtení vzdá po prvním odstavci. Zákazníci chtějí hodnotný a přínosný obsah. Dopřejte jim ho.

S prvními dvěma body vám pomůžou právě CRM systémy, díky kterým úspěšnost vašich e-mailových kampaní jen poroste. Rozvíjejte své CRM podle správně nastavené strategie a nechte své podnikání růst.

Zdroj info: https://www.algotech.cz/novinky/2022-11-02-strategie-pro-rozvoj-crm-systemu

Náhledové foto: Shutterstock

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.