Zločinci se mohou pokusit zneužít službu Apple Find My

Apple

Víra ve fungování služby Apple Find My může mít nepříliš dobrý konec. U dveří totiž mohou zazvonit i zloději, kteří tuto službu využijí pro své obohacení. Není od věci seznámit se s novým podvodem šířícím se Spojeným státy. Co kdyby to někdo zkusil i u nás?

Jak to funguje?

Zločinci mají často pro strach uděláno, v kapse mají schovaný iPhone, iPad nebo AirPody, jejichž polohu ukazují na mapě svého telefonu. Vy tedy vidíte adresu vašeho domu a podvodníci tvrdí, že se jejich zařízení nachází u vás.

Během několika málo okamžiků, s hraným přesvědčením, že máte jejich telefon, si chtějí najít cestu do vašeho bytu. Podobné případy se již dějí v USA. Cílem je přesvědčit důvěřivé lidi a dostat se do interiéru. Tam potom mohou buď dotyčného přímo přepadnout nebo si vytipovat třeba cestu k jeho šperkům a okrást jej později. V mnoha případech se jim to také podařilo.

zločin

Foto: Pixabay

Jak se bránit?

Řešení je samozřejmě teoreticky velmi jednoduché. Jde o to nikoho, kdo se na vás vytasí s podobným tvrzením, domů nepouštět s tím, že pokud má být zařízení u vás doma, zkontrolovat to dotyčný může, ale pouze za přítomnosti policie. Jde samozřejmě o to zachovat chladnou hlavu a nenechat se zviklat jakýmkoliv psychickým nátlakem ze strany zločinců.

Je třeba také říct, že podvody tohoto typu jsou zatím doménou světa za oceánem, není ale vyloučené, že něco podobného někdo vyzkouší i u nás. Vy už budete v takovém případě připraveni.

Zdroje informací: https://mobilmania.zive.cz/clanky/podvod-z-usa-se-muze-rozsirit-i-k-nam-pokud-nekdo-bude-tvrdit-ze-mate-doma-jeho-iphone-neotevirejte-dvere/sc-3-a-1359848/default.aspx

https://timesofindia.indiatimes.com/gadgets-news/thieves-are-using-this-new-trick-to-steal-iphones-by-fooling-users-to-reveal-their-apple-id/articleshow/87621272.cms

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.