Zemětřesení neovlivnilo nákupy zájezdů do Turecka. Prodávají se stále dobře

zemětřesení

Turecko patří dlouhodobě mezi velmi oblíbené dovolenkové destinace (nejen) českých turistů. Tragické zemětřesení, které stále plní přední stránky novin, je tak událostí, která by mohla cestovní ruch v této zemi poškodit. Projevilo se zemětřesení na zájmu českých turistů o cesty do Turecka?

Tragédie v Turecku

V Turecku stále pracují záchranáři z celého světa snažící se pod troskami nalézt přeživší. Poté přijde čas na sčítání materiálních škod a také na vyhodnocení toho, jaký vliv bude mít zemětřesení na zájem o cestování do Turecka během letošní letní sezóny i dříve.

Jarní sezóna, která odstartuje bezmála za dva měsíce, vypadá pro milovníky této země zatím nadějně. Vzdálenost tradičních letovisek od epicentra zemětřesení je stále dostatečná, často jde o celé stovky kilometrů. Turisté tak často o přírodní katastrofě ani nepřemýšlí a zájezdy skupují v nezměněném tempu.

Turecko

Foto: Pixabay

A co Češi?

Výše uvedené platí i pro turisty z Česka. Turecko se pro ně řadí mezi tři nejoblíbenější destinace, a není proto divu, že zájem o Turecko je i v současné situaci obrovský.

I přesto, že zemětřesení v Turecku vzalo životy několika desítkám tisíc lidí, nebude mít nejspíš vliv na nákup zájezdů do Turecka. Lidé dál nakupují dovolené stejně jako před zemětřesením. Někteří z nich se ale na stav vybraného letoviska přece jen ptají. Sezóna v Turecku by však neměla být letos nijak omezena. Vycestovat by tak mělo do Turecka i několik stovek tisíc cestujících.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/turecko-zemetreseni-dovolena-zajezdy-alanya-antalya.A230215_135545_ekonomika_vebe

https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-cesi-zajezdy-do-turecka-kvuli-zemetreseni-nerusi-40423049

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.