Zasílejte zboží s kvalitní fixací. Fixační papír však není jedinou možností

Krabice

Málokterá firma v dnešní době neprovozuje e-shop. Ne každá však má dost zkušeností s tím, jak kvalitně fixovat v poštovních krabicích zasílané zboží. Jaké jsou možnosti, pokud chceme posílat bezpečně a současně též ekologicky?

E-commerce během koronavirových omezení extrémně stoupla. I firmy, které se dříve tomuto způsobu prodeje vyhýbaly, je jedno, z jakých důvodů, musely změnit svoji obchodní strategii. V České republice již funguje téměř 42 000 e-shopů, což z nás dělá doslova e-shopovou velmoc. Prodávat v e-shopu však v naprosté většině případů znamená zasílat. Přepravní firmy mají různé podmínky, jakou velikost balíků přepravují. Vždy se však oplatí velikost optimalizovat na co nejmenší. Obvykle se však nevyhneme potřebě zásilku fixovat a zboží tak chránit při přepravě a manipulaci.

Fixujte vzduchovými polštářky

Tuny bublinkové fólie nacpané do balíků už dávno nejsou považovány za vhodné. Jde o řešení drahé a neekologické. Materiálem se totiž zbytečně plýtvá. Modernějším řešením jsou vzduchové polštářky, které jsou však výrazně větší než bublinky v bublinkové folii, a vždy po dvou kusech. Do skladu, kde zboží balíte, nepotřebujete žádný stroj na výrobu polštářků. Prodávají se již hotové a jsou připraveny k přímému použití. Spojené jsou do dlouhých pásů, ale díky perforaci každý pár snadno utrhnete. Výhodou polštářků je extrémně kvalitní fixace a ochrana zboží v kartonových obalech a rovněž jejich schopnost šetřit náklady při přepravě. Jsou totiž velice lehké.

Pokud však potřebujete velké množství vzduchových polštářků, pořídit si lze i stroj na jejich výrobu. Pak si je vyrábíte přímo v objemu dle potřeby a odpadá starost s neustálým objednáváním hotových.

Polštářky

Foto: obalykredo.cz

Nechcete posílat zákazníkům plast, který se dlouho rozkládá? Vsaďte na Flo-pak

Flo-pak je polystyren, ale zelený. Nejen svým vzhledem, i chováním. Jde totiž o ekologickou formu polystyrenu, která je biologicky odbouratelnou. Tento přirozeně rozložitelný polystyren obsahuje až 99 % vzduchu, což jej dělá nejekologičtější formou fixace zasílaného zboží. Výplňová tělíska chrání zboží i pokud s ním při přepravě není zacházeno v rukavičkách. Výplň lze koupit balenou po 500 litrech. Práce s Flo je velice snadná a čistá. Nedochází ani ke znečištění zboží, se kterým přijde do styku.

Papír jako fixační klasika

Ani jako menší firma se rozhodně nesnižte k tomu, abyste zásilky v krabicích vycpávaly odpadovými papíry či letáky. Papír je samozřejmě dobrou fixací, ale jiný. Vynikající je kartonová střiž Kartofix. Má univerzální použití, je vyrobena z recyklovaného papíru a je též 100% biologicky odbouratelnou. Vyrábí se z nebělené hnědé vlnité lepenky v balení po 10 kg. Stále je s ní tedy dobrá manipulace.

Výplňovým materiálem je i mačkaný fixační papír. Abyste mohli tuto fixaci využívat, potřebujete stroj na mačkaný papír. Díky němu z role vytváříte mačkané kusy, které pak používáte jako výplň a fixaci. Hodí se zejména do větších kartonových krabic.

Pro výrobu fixace z mačkaného papíru si musíte koupit rovněž polotovar, tedy fixační papír. Nabízí se v rolích gramáži 79 g na m2 a 90 g na m2. Pro jiný typ stroje se dá využít též skládaný papír. Pro malý počet zásilek lze koupit i papír již namačkaný, případně roli zpevněného papíru vhodnou pro ruční mačkání.

Nezapomeňte zásilku bezpečně přelepit

Dobře zabalená zásilka potřebuje i vhodně přelepit. Dnes jsou preferovány papírové lepicí pásky. Pořídit lze i ty s varováním, že obsah krabice je křehký a hrozí poškození zboží při nesprávné a nešetrné manipulaci. Pro profi práci jsou nutné rovněž odvíječe samolepicích pásek. Nabízí se s brzdou i bez brzdy. Využít však můžete i vtipné a dekorační balení zásilek. Třeba v období Vánoc páskou s motivem mašle.

Náhledové foto: obalykredo.cz

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.