Zapomněli jste peníze přímo v bankomatu? Jak zvýšit šanci na jejich vrácení

Bankomat

Stres a spoust různých starostí mohou vést k velkým nepříjemnostem. Nepozornost se může projevit kdekoli, a to i v situacích, kdy toho můžete hodně litovat. Zapomenout můžete třeba peníze u bankomatu. Ač se to zdá k nevíře, nikdy nevíte, kdy se to může stát i vám. Vrácení těchto peněz se stává do značné míry utopií. Přesto existuje šance, že se k prostředkům můžete opětovně dostat. V každém případě se k bankomatu co nejrychleji vraťte, případně se poptejte lidi v okolí. Tyto věci vás ale samozřejmě napadnou ihned.

Kontaktování banky jako nezbytnost

Pokud jste své peníze nenašli, určitě neprodleně kontaktujte banku. Buď přímo na pobočce, nebo prostřednictvím telefonu. Kontaktovat musíte samozřejmě vždy svou banku. Poté, co nahlásíte ztrátu, chtějte zahájit reklamační řízení. Banka vám poskytne příslušný formulář. Banka také kontaktuje provozovatele bankomatu, a to přes karetní asociaci Visa či MasterCard.

Typ bankomatu v hlavní roli

Zajímat by vás měl určitě typ bankomatu, ve kterém jste peníze zapomněli. U některého bankomatu po čase peníze zajíždějí zpět. Systém pak rychle banku upozorní na to, že je bankomatu více peněz, než bylo vybráno. Rozhodně byste měli být maximálně trpěliví. Reklamační řízení není nic expresního a má svá přesně stanovená pravidla. Dříve nic nezjistíte. Pokud peníze vzal někdo cizí a do banky se nedostaly, máte smůlu.

Kdy kontaktovat policii ČR?

V momentu, když banka zamítne reklamaci a peníze vám nikdo nevrátí. Když si je někdo nechal, fakticky je ukradl. Podává se trestní oznámení na neznámého pachatele. Banka v tomto případě samozřejmě bude spolupracovat s policií a ta využije kamerových záznamů. Šance na odhalení zloděje tak existuje. Do jaké míry je vysoká, se uvidí až při konečném výsledku.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.