Zájem o spořicí účty roste. Kde získáte nejlepší úrok

Spoření

Vzhledem k současné situaci, kdy dochází ke znehodnocování měny opravdu bleskovým tempem, se hodí každá malá pomoc, která dokáže vašim penězům alespoň trochu zachovat hodnotu. Spořicí účty mají tu výhodu, že nám pomáhají spravovat peníze transparentně a především tak, že k nim máme podle potřeby kdykoliv přístup.

Zatímco běžný účetběžný účet zpravidla žádné výhodné úročení nabízí (pokud je vůbec přítomno, pak jen v řádech desetiny procenta), ten spořicí má docela jiné parametry. Navíc se již téměř ve všech bankách zbavil všech omezení, která ho v minulosti svazovala.

Výhody dobrého spořicího účtu

Není tak například nutné si stanovovat dobu, po kterou budete spořit nebo si hledat, kolik si každý měsíci ukládáte. Oproti běžnému spořeníspoření je to tedy velký rozdíl. Peníze si jednoduše ukládáte stranou, a přitom k nim máte přístup vždy, když je potřebuje. Nemusíte se bát žádných dlouhých výpovědních lhůt ani ničeho podobného.

A co by měl nejvýhodnější spořicí účetnejvýhodnější spořicí účet účet mít? Seznam nutných parametrů není nijak dlouhý. Především by měl být bezpoplatkový. Nechcete přece, aby vám z vašich pracně naspořených peněz cokoliv nepříznivě ukrajovalo. Pomoci může i jednorázový bonus při zřízení nebo například vhodný dárek.

Na co si dát pozor

Asi nepřekvapí, že jistotou bude spořicí účetúčet v některé ze zavedených bank, které nabízí jistotu a stabilitu a v případě dlouhodobých obtíží finančního trhu. Z toho důvodu není vhodné spoléhat na zbrusu nové produkty nebo hráče, kteří se v ČR teprve rozhlížejí. Ano, jejich úvodní nabídky bývají lákavé – nikdo však neví, jak dlouho vám budou dělat společnost.

Mezi trojicí nejlepších se pravidelně umísťují produkty od tří společností – Trinity Bank, Expobank a MONETA Money Bank. Výhodu mají také v tom, že jejich účty lze otevřít on-line, čímž odpadne mnohdy nepříjemná a zdlouhavá návštěvy pobočky. Pořízením služby zde tak rozhodně nešlápnete vedle.

Zdroje info: iDnes.cz,Expobank, Trinity Bank, MONETA Money Bank 

Náhledové foto: Pixabay

Mít peníze je hezké. Orientovat se v této oblasti ještě důležitější. Pokusím se vám svými články pomoci.