Za močení do moře hrozí pokuta téměř 19 000 korun

Marbella, Španělsko

Mohlo by se zdát, že se evropské turistické destinace předhánějí v tom, kolik toho turistům zakážou. Balíček aktivit, za které hrozí vysoké pokuty, nyní představila i španělská Marbella.

Cílem je klid a čistota na plážích

Radnice ve městě Marbella v Jižním Španělsku schválila nový seznam věcí, za které bude turisty pokutovat. Najdete na něm třeba hlasitou hudbu na pláži nebo hraní míčových her, pokud by měly obtěžovat ostatní návštěvníky. Největší pozornost však vzbudil zákaz močení do moře, který bude ohodnocen pokutou až 750 eur, v přepočtu tedy téměř 19 000 korun. Cílem nových opatření je zajistit na plážích klid a čistotu.

Marbella, Španělsko

Foto: Pixabay

Co je vlastně zakázáno?

Přesná definice močení do moře se však během nové tvorby vyhlášky měnila. Původně do ní bylo zahrnuto i močení přímo v moři, které však bylo následně vyjmuto. Důvod je prostý, něco takového by bylo nekontrolovatelné a nevymahatelné. Pokud ale policisté uvidí někoho, jak močí do vody z pláže, nebo z vlnolamů, pokuta jej nemine. V případě, že se tohoto přestupku dopustíte opakovaně, pokuta může narůst až na 1 500 eur, tedy asi 38 000 korun.

Místní obyvatelé sice s novou vyhláškou souhlasí, vyjadřují ale pochybnost o tom, že se skutečně podaří pokuty vymáhat. Podobná nařízení mají i některá další španělská města. Naopak v sousedním Portugalsku vyvolala spíše pobavení a ironické komentáře na stránkách novin.

Zdroje informací: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-spanelska-marbella-chce-trestat-vysokymi-pokutami-moceni-z-brehu-do-more-255212

https://www.standard.co.uk/news/world/marbella-tourism-fines-urination-sea-spain-costa-del-sol-b1168457.html

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.