Od roku 2027 začne podle Havlíčka domácnostem peklo: Na sociální síti se s ním nemazlili

Karel Havlíček

Vyvolávat mezi lidmi paniku a nenávist vůči současné vládě nebo čemukoli jinému jde některým politikům poměrně slušně. Aktuálně se v podobném duchu vyjádřil také dvojminisr Babišovy vlády a místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček. Ten konkrétně prohlásil, že se Evropská unie bude z českého předsednictví vzpamatovávat ještě hodně dlouho a že od roku 2027 začne domácnostem peklo. Zmínil se o zvýšení cen benzínu a nafty až o 14 korun za litr. Také se rozepsal o tom, že ceny budou potenciálně dotovány. Od uživatelů sociální sítě X se mu dostavilo hodně peprných komentářů a nelze se tomu divit.

Zůstal některému ze sociálních inženýrů mozek v hlavě?

Takto se otevřeně Havlíček ve svém příspěvku ptá. Odpovědět mu lze vcelku jednoduše. Zůstal. Řešit predikce v tato dlouhém časovém horizontu je více než nesmysl a zbytečné strašení lidí. V podstatě nic jiného. Vůbec se neví, jaké budou v kontextu vyšších výdajů platy lidí a tak dále. Nedělám si iluze, že by se obecně příjmy nějak výrazně zvyšovaly, přesto jde o jeden z aspektů.

Bývalé predikce Karla Havlíčka stály za to

No, nepochybně. Pamatovat si můžeme třeba předpovědi extrémně drahého benzínu snad kolem 100 korun za litr nebo to, že bez ruského plynu všichni zmrzneme. Tak nějak jsme nezmrzli a ceny pohonných hmot jsou také do jisté míry přijatelné. Uživatelé sociálních sítí mimo Rossatom, který figuroval v tendru na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Tak trochu v tom měl zřejmě prsty také tehdejší ministr Havlíček.

Strašení už nezabírá

V tomto duchu se nesou příspěvky mnohých uživatelů. Divit se tomu příliš nelze. Někteří píší, že už umrzli dvakrát. Někteří uživatelé se rozepsali o Burešovi a Anosektě. Prostě výživná diskuze. Tak jako tak je tento příspěvek zcela zbytečný a pouze straší lidi. Ti to tak nějak nepotřebují. Ideální je podobný příspěvek raději nečíst a vyhnout se mu obloukem.  

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://zpravy.aktualne.cz/domaci/jaderny-lobbista-havlicek-tendr-na-dostavbu-dukovan-zmenil/r~4786f7c417b611ecbc3f0cc47ab5f122/, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-bez-ruskeho-plynu-se-neobejdeme-sekl-se-havlicek-ted-tvrdi-ze-o-tom-cesko-stejne-nerozhoduje-40422263

Karel Havlíček: Náhledové foto Karel Havlíček/ sociální síť  X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.