Restaurace

Z restauratéra dělníkem: Trochu drsná představa

Restaurace se zmítají v obřích covidem způsobených problémech. Doslov se utápějí a snaží se všemi možnými způsoby zachránit. Hospodští většinou bojují hlavně prvně za své zaměstnance. Nyní, když se restaurace opět otevřely, začnou opět dosahovat alespoň na nějaké zisky. Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek v tomto momentu přichází s tvrzením, že by se restauratéři měli rekvalifikovat na dělníky. Ti budou zapotřebí více.

Nedostatečná nabídka rekvalifikačních kurzů

Právě na ni předseda Asociace samostatných odborů upozorňuje. Hovořil také o tom, že návrat hostů do restaurací nebude nikterak masivní a spousta z nich bude muset ukončit své působení. Tím pádem by tito lidé měli pracovat jinde. Optimálně se rekvalifikovat pro vykonávání jiných profesí.

Přechodné období ekonomiky

Takto je aktuální doba také označována. zaměstnanci se postupně přesouvají z jednoho segmentu do dalšího. Podle předáka nejsou živnostníci dostatečně adaptabilní. Prostě se nedokážou přizpůsobit nové situaci na trhu. Na jednu stranu s ním lze souhlasit, na stranu druhou je neskutečně náročné vzdát se prvotní profese a jít jinam. Jen těžko si lze čistě hypoteticky představovat, že když nebudou potřeba například lékaři rekvalifikují se na dělníky.

Částečná pravda, ale její vyjádření je tristní

Je pravda, že spousta firem bude muset skutečně ukončit svou činnost, případně se přizpůsobit trhu. Ostrá vyjádření o tom, že se musí zavřít polovina hospod a že by se měli restauratéři přeškolit na dělníky, jsou ale silně přestřelená a v současnosti by se mělo hovořit mnohem opatrněji. Lidé jako onen předák, by si měli dát pozor na to, aby svými slovy zbytečně neubližovali ostatním.

Restaurace: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *