Výhody nákupu nemovitosti v zahraničí

moře

Nákup nemovitosti v zahraničí zní jako něco, čím se mohou zabývat maximálně miliardáři. To již ale dávno není pravda a skutečnost je taková, že o tomto způsobu investice může uvažovat každý, kdo plánuje investovat do nemovitostí v České republice. Nákup v zahraničí má totiž hned několik výhod. Pokud tedy chcete koupit nemovitost, ale zatím vás nenapadlo rozšířit okruh zájmu i o zahraničí, je na čase to přehodnotit.

Nemovitost jako ochrana před inflací

Ceny nemovitostí v České republice se stále pohybují velmi vysoko a kromě toho, že se možnost koupě nemovitosti vzdaluje možnostem průměrných Čechů, od koupě to odrazuje i investory. Ti tak hledají možnosti v zahraničí, kde na nemovitosti často dosáhnou snáze a mají lepší šanci na zhodnocení své investice.

I pro ostatní se ale jedná o zajímavou možnost. Oblíbená jsou především rekreační sídla v turistických destinacích, která lidé následně využívají podobně jako chatu k odpočinku. Investice má hned několik světlých bodů.

Jezero

Foto: Pixabay

Proč investovat do zahraniční nemovitosti?

Odpověď na otázku v názvu tohoto odstavce není složitá. Je to možnost, jak získat nemovitost v atraktivních oblastech, kterou lze zároveň využít jako dlouhodobou investici. A vzhledem k současným cenám nemovitostí na českém trhu je to ekonomicky skutečně smysluplné.

Velice atraktivní je Chorvatsko, které je díky dobrému spojení a současným vazbám velmi oblíbenou a dostupnou destinací. Hitem jsou také levné řecké domy. Pro lidi, kteří rádi tráví léto na plážích u moře, je to asi ta nejlepší volba. Řecký vyjde tak v přepočtu často levněji než klasická chata u nás v Čechách.

S tím, jak se rozšiřují možnosti práce přes internet, bez nutnosti docházet do kanceláře, se mnohým vyplatí koupit byt či dům v některém dovolenkovém ráji s tím, že v něm tráví podstatnou část roku a mezitím pronajímají svůj byt v Čechách. Vlastní bydlení na pláži se tak stává pro stále více Čechů realitou.

Zdroj informací: https://www.living.cz/cesi-stale-casteji-nakupuji-nemovitosti-zahranici-proc-se-vyplati/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.