Finanční poradce

Výběr finančního poradce: Nezávislost v hlavní roli

Nevíte, kde si výhodně půjčit peníze? Netušíte, jak je zhodnotit, nebo kde je uložit? Nic zvláštního, určitě nejste žádnými výjimkami. Přesto jsou ale tyto situace nepříjemné, jelikož pochopitelně nechcete prodělat. Právě z toho důvodu se vyplatí najít správného finančního poradce. Jak ale poznat takového, který dokáže být nezávislý a umí nabídnout co možná nejvýhodnější podmínky? Zkuste třeba kritéria, jimž se bude podrobně věnovat tento článek.

Nezávislé postavení poradce

V první řadě si zjistěte, zdali daný finanční poradce nepracuje pro některou z finančních institucí, jejichž produkty bude protěžovat. Na trhu existuje spousta expertů, kteří mají samozřejmě od některých finančních společností vyšší provize. Tím pádem doporučují jejich produkty, jež primárně pochopitelně nemusí být pro klienty nejvýhodnější. Optimální je mnohdy to, když platíte finančního poradce přímo vy, než když je vyplácen od různých společností nerovnoměrnými provizemi.

Měl by být zaštítěn spolehlivou společností

Jestliže finanční poradce pracuje pro nějakou nezávislou finanční instituci s tradicí, je to pro vás znamení, že se může jednat o osobu, již hledáte. Mnohdy vám pomohou finanční poradci, již mají skutečně vystudované finance na některé z prestižních vysokých škol.

Nebude vás nutit k rychlým rozhodnutím

I na tuto skutečnost si dejte velký pozor. Pokud po vás bude finanční poradce chtít, abyste se rozhodli co nejdříve, rozlučte se s ním. Snaží se vám totiž vnutit něco, co nemusí být vůbec výhodné. Žádné takové krátkodobé akce neexistují a vy byste mohli mít jen finanční problémy.

Poskytne hned několik nabídek

Dobrý finanční poradce vám srovná hned několik nabídek a dá vám vybrat s tím, že některé doporučí. Konečné rozhodnutí bude pouze na vás, kdy si všechno pohodlně promyslíte a zvolíte to nejlepší. Výbornou volbou jsou třeba specialisté z Broker pool.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *