Vlastník PEPCA zkrachoval. Co to znamená pro obchody?

Obchod

Síť obchodů s levným textilem, domácími potřebami a dalšími produkty PEPCO patří mezi českými spotřebiteli dlouhodobě mezi nejoblíbenější. Obchody tohoto řetězce tvoří hustou síť, je jich nyní téměř 300 a další rostou. Není proto divu, že mezi českými zákazníky vyvolala nervozitu zpráva o tom, že majoritní vlastník obchodů PEPCO, společnost Steinhoff International, zkrachoval a jeho akcionáři rozhodli o zrušení firmy. Bude mít tento krok na provoz obchodů PEPCO nějaký vliv?

Krach Steinhoff International

Společnost Steinhoff International začala mít finanční problémy již v roce 2017, kdy byly odhaleny nesrovnalosti v účetnictví. Začala se zhoršovat finanční situace společnosti a k tomu se přidalo vyšetřování úřadů v několika zemích. Společnost držela 72% akcií Pepca. Na provoz obchodů Pepco, které v České republice fungují od roku 2013 ( v Polsku funguje Pepco od roku 1999) však podle všeho nebude mít krach majoritního akcionáře žádný vliv a v Polsku i v České republice bude Pepco i nadále fungovat jako dosud.

Obchod

Foto: Pixabay

PEPCO a Česká republika

PEPCO vydělalo v České republice v roce 2022 celkem 657,9 milionů korun, což je o 18 % více než v roce předešlém. V České republice zaměstnává PEPCO téměř 2000 lidí. Zvýšení zisku si připsal i druhý velký diskontní řetězec, německý Kik.

Češi mají o nákupy v diskontech stále velký zájem a na trhu je zjevně místo i pro další obchody zaměřené na stejnou cílovou skupinu.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/steinhoff-international-pepco-bankrot-zruseni-spolecnosti.A230727_161513_ekoakcie_rie

https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/515458-vlastnik-retezce-pepco-zkrachoval-akcionari-odhlasovali-konec-spolecnosti

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.