Víte, co je to RM systém? Prozradíme vám to

Celým názvem nese označení RM systém, česká burza cenných papírů, a.s. A pod tímto názvem už si představíme o něco víc. Jedná se o burzu, kde se obchoduje s akciemi nejvýznamnějších českých, ale také zahraničních společností. Tato burza vznikla v roce 1993 díky kupónové privatizaci. Roku 2008 se přeměnila na skutečnou burzu tak, jak je známá i v zahraničí.

RM systém vs. Burza cenných papírů Praha

Obě dvě jsou to akciové společnosti, obě dvě poskytují obchodování s akciemi. Avšak způsob obchodování je to, čím se obě burzy liší. RM systém umožňuje online obchodování, takže jejím prostřednictvím může obchodovat mnohem větší množství obchodníků. RM systém se zaměřuje zejména na drobné a střední investory.

Výhody RM systému

Kromě toho, že RM systém existuje na trhu již od samého počátku České republiky, a je tudíž tradiční a silnou společností na trhu, má ještě další výhody. Mezi ty největší patří široké množství akcií a certifikátů, které jsou obchodovány v českých korunách. Navíc vypořádání cenných papírů probíhá online.

Kdo může obchodovat?

Výše bylo uvedeno, že RM systém je určen pro menší a středně velké investory. Obecně lze ale říci, že zde může obchodovat každý, kdo si v systému zřídí účet. Každý investor obchoduje v rámci pohodlí svého domova prostřednictvím internetu. Obchodovat ale může na některé z poboček RM systému nebo i telefonicky. RM systém využívají také obchodníci, kteří chtějí obchodovat i s jinými cennými papíry, než jsou akcie.

Obchodování v lotech

V rámci RM systému lze obchodovat na oficiálním trhu, který tvoří 17 společností, a také na volném trhu, který obohacuje RM systém o dalších 50 firem, českých i zahraničních (například McDonalds, Volkswagen). 25 nejpřitažlivějších akcií firem je možné obchodovat prostřednictvím EasyClicku, ve kterém se obchoduje v lotech. Pokud chce někdo obchodovat v EasyClicku, musí si koupit lota.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *