Vildumetzová lituje zaměstnance pošty: Její dluhy ale začaly za minulé vlády

Babiš a Vildumetzová

Česká pošta se dostala do velkých problémů. Bude muset zavírat pobočky a propouštět zaměstnance. Tato smutná skutečnost je bohužel neoddiskutovatelná. Jestliže by tak totiž tato společnost neučinila, přišla by insolvence a fakticky její zánik. Podle generálního ředitele Miroslava Štěpána dojde k zavření 300 poboček a propuštění tisíců lidí. Zpráva, která určitě není pro mnohé z nás zrovna pozitivní. Je třeba ale najít počátky potíží, do nichž se Česká pošta dostala. Ty tak nějak zapomněla na sociálních sítích zmínit poslankyně Jana Vildumetzová Mráčková.

Vildumetzová hraje na city

Samozřejmě. Všichni víme, že zaměstnanci České pošty živí rodiny a mají nyní strach o to, co bude. Smutné. Připomínat to na sociálních sítích ale nejspíše nikdo z nás nemá potřebu. Tedy kromě zmíněné paní. Ta ostatně podobnými tweety bombarduje své followery poměrně často. Nejčastěji je adresuje Vítu Rakušanovi. Někteří uživatelé již spekulují o její náklonnosti k ministru vnitra.   

Minulost se tak nějak neřeší, vše začalo za minulé vlády

Stačí se pouze podívat do výroční zprávy České pošty za rok 2021. V grafu jasně každý uvidí, že Česká pošta byla naposledy v zisku v roce 2017! Konkrétně šlo o zisk 110 milionů korun před zdaněním. V roce 2018 už se jednalo o manko 250 milionů, v roce 2019 šlo o 363 milionů a v roce 1, 369 miliardy. Rok 2021 vyšel se ztrátou 681 milionů. Kdo vlastně v této době vládl? Možná by si na tuto otázku měla paní Vildumetzová odpovědět.

Řešení na poslední chvíli

Možná v tomto má paní poslankyně pravdu. Jenomže na poslední chvíli to nechalo mnoho lidí z této, ale hlavně z minulé vlády. Některé tweety jsou skutečně neuvěřitelné a nepodložené. Je třeba pamatovat na B, když říkám A. jen láska k bližnímu tak nějak nestačí. Možná by paní Viildumetzová mohla pomoct vyhozeným zaměstnancům soukromě. To by bylo úctyhodné.

Zdroje info: Autor, https://www.ceskaposta.cz/documents/10180/7274533/Vyrocni+zprava+2021+Ceska+posta.pdf/2b68e556-9a6c-be68-26ef-9bdcb9a4d87a, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-novy-sef-posty-propustime-tisice-lidi-chysta-se-zavreni-300-pobocek-227734

Jana Vildumetzová a Andrej Babiš: Foto Jana Vildumetzová/Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.