Válka

Válka budoucnosti: Nejspíše jen v mysli lidí

Přesně takto se vyjádřil šéf unijní obranné agentury Jiří Šedivý. Divit se mu příliš nelze. Vždyť fyzické válčení je poměrně nákladnou záležitostí, do níž se mnohým politikům příliš nechce. Větší smysl dává podle tohoto muže ovládnutí mysli části občanů určité země tak, aby měl protivník ulehčenou pozici. Za vším stojí dezinformace a propaganda.

Technologický náskok rozhodne

Pro bezpečnost a stabilitu jakékoli země bude její technologický náskok. Tato skutečnost je jednoznačná a nevyvratitelná. Ostatně z úst Vladimira Putina jsme slyšeli onen památný výrok, že kdo se stane pánem umělé inteligence, bude vládnout světu. Co se týká samotné války a konfliktů, tak ty proběhnou především v kybernetickém a virtuálním prostoru. Působení na vědomí společnosti bude klíčové.

Bezpečnost

Foto: Pixabay

Bezpečnostní situace se nejspíše nezlepší

Větší tlak nejspíše přijde z oblastí sahelu, severní Afriky a Středomoří. Startovacím podnětem pro konflikty bude bezesporu klimatická změna. Lidé budou válčit o zdroje a dojde k velké destabilizaci režimů, migračním tlakům a terorismu. Spojené státy zároveň budou chtít, aby Evropa dělala pro svou bezpečnost více. Tlaky tedy přijdou i v rámci NATO.

O hybridní válce se toho moc neví

Také proti ji mnozí popírají. Najít perzistující prvky ve společností neumí každý. Podléháme mnohým vlivům a dezinformacím, což je špatně. Je proto zapotřebí si mnohé informace o principech hybridní války zjistit. I některé veřejné internetové portály se snaží pracovat s prvky dezinformací a hybridní války. Zřejmě může jít také o Parlamentní listy, kde může psát prakticky kdokoli včetně známých politiků. Zdali jde o pravdu nebo nikoli, už nikdo nezkoumá. Vše je na konzumentovi informací, jenž by měl být rozhodující. Tím jsme my všichni.

Zdroje info:

https://archiv.ihned.cz/c1-66942380-valka-budoucnosti-se-odehraje-v-myslich-lidi-zapad-musi-urychlit-technologickou-spolupraci-rika-sef-unijni-obranne-agentury-sedivy?fbclid=IwAR0CKixNePHtoCEfdCCByPNwRE5SfryS-2pylYDVXIT35kYap_4chRFwmNQ
https://theconversation.com/explainer-what-is-hybrid-warfare-and-what-is-meant-by-the-grey-zone-118841
https://thestrategybridge.org/the-bridge/2021/4/21/hybrid-war-and-what-to-do-about-it

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *