V průběhu červencových svátků budou obchody otevřené

supermarket

Jako před každými svátky, i v červenci si většina z nás musí ujasnit, jak je to s otevřením či naopak zavřením obchodů. To, které svátky patří mezi ty, kdy musí mít obchody zavřeno, totiž většina z nás v hlavě nenosí. Jak je to tedy s připomínkou upálení mistra Jana Husa a příchodu Cyrila a Metoděje? Budou obchody zavřené či nikoliv?

O svátcích si nakoupíte

Červencové svátky nepatří mezi ty, kdy zákon ukládá provozovatelům velkých obchodů zavírat. Oba dva dny si tedy budete moci bez větších problémů nakoupit. Obchodníci se samozřejmě mohou rozhodnout neotevřít, ti velcí to ale neudělají.

Např. Globus bude mít letos stejně jako v předchozích letech otevřeno i během letních červencových svátků. Otevřeno bude mít přitom stejně dlouho jako v běžné pracovní dny. Zájem o nákupy přes svátky se očekává standardní, lidé budou chodit nakupovat v hojném počtu.

S normální otevírací dobou od 7-22 hodin se přidává i nákupní řetězec Kaufland, který umožní nákupy svým zákazníkům během volna. To samé platí pro většinu velkých řetězců. Jednou z výjimek může být řetězec Coop.

supermarket

Foto: Pixabay

Raději si zkontrolujte otevírací dobu

Otevírací dobu si v řetězci Coop volí jednotlivé obchody samy. Může se tak stát, že se vedení některých prodejen rozhodne pro uzavření. Většina prodejen COOP se ale nachází v turisticky exponovaných místech. Obchody se tam budou plnit cyklisty, chalupáři a dalšími návštěvníky. V dovolenkových rájích jako jsou například Jižní Čechy nebo Dolní Morava tak obchody pravděpodobně zůstanou otevřené. I tak se ale vyplatí si otevírací dobu předem zkontrolovat.

Omezení prodeje přes svátky v prodejnách o rozloze nad 200 metrů čtverečných platí od konce roku 2016. Velké obchody musejí zůstat zavřené na Nový rok, Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září, 28. října a také na vánoční svátky 25. a 26. prosince. Specifickým případem je potom Štědrý den, na který mají obchody otevřeno během dopoledne.

Zdroje informací: https://www.finance.cz/493750-obchody-otevreno-cervenec/

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/statni-svatky-80100

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.