V Česku přibudou dva nové diskontní obchody

Obchod

Čeští zákazníci se mohou těšit na nové subjekty na trhu. Jde o obchodní řetězce, které se označují jako diskontní. Jde o nepotravinářské prodejce vesměs levnějších produktů. Nabídkám dominuje oblečení, ale prodávají i jiné předměty pro každodenní užití. Kteří noví hráči na tento trh vstupují?

Nová konkurence

Svým obsahem a nabídkou budou nové obchody, které by se měly objevit v České republice, nejvíce konkurovat diskontním řetězcům Pepco, Kik a Tiger. Na které nové obchody se mohou čeští zákazníci těšit? Půjde o západoevropské řetězce. Konkrétně německý Tedi a holandský Action. Zákazníci mohou poprvé navštívit řetězec Tedi 16. července v Prostějově a Opavě. Potvrdila to firma prostřednictvím mluvčí v médiích.

Koronavirus expanzi oddálil

Společnost Tedi zde měla vyvíjet podnikatelskou činnost již od května. Celosvětová pandemie nového typu koronaviru však tuto expanzi německého řetězce oddálila. Stejně je na tom i druhý jmenovaný řetězec – Action. Tyto nizozemské diskontní prodejny zde měly být dokonce již od dubnu. Stejný důvod, jako u Tedi, však úřadoval i v tomto případě. Tiskové oddělení Action pak sdělilo, že Češi se dočkají otevření prodejen ve třetím kvartále roku. Podrobnosti však ještě nesdělí.

Zejména v obchodních centrech

Je to typické pro tento druh prodejen. například i Pepco či Kik se nejvíce nachází v takzvaných retail parcích a obchodních centrech. Stejně tomu bude i u nových hráčů na trhu. Se svými konkurenty nebudou mít jen stejná umístění, ale i podobnou prodejní plochu. Se těmito údaji již zkraje roku operovala MF Dnes. Ani konkurenti nových prodejen Action a Tedi však nespí. V České republice je v současnosti 220 prodejen Kiku, který chce letos přidat asi 10, a 200 prodejen Pepca, které zase chce tento počet přiblížit v budoucnosti ke 300.

 

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.