Obchod

V Česku přibudou dva nové diskontní obchody

Čeští zákazníci se mohou těšit na nové subjekty na trhu. Jde o obchodní řetězce, které se označují jako diskontní. Jde o nepotravinářské prodejce vesměs levnějších produktů. Nabídkám dominuje oblečení, ale prodávají i jiné předměty pro každodenní užití. Kteří noví hráči na tento trh vstupují?

Nová konkurence

Svým obsahem a nabídkou budou nové obchody, které by se měly objevit v České republice, nejvíce konkurovat diskontním řetězcům Pepco, Kik a Tiger. Na které nové obchody se mohou čeští zákazníci těšit? Půjde o západoevropské řetězce. Konkrétně německý Tedi a holandský Action. Zákazníci mohou poprvé navštívit řetězec Tedi 16. července v Prostějově a Opavě. Potvrdila to firma prostřednictvím mluvčí v médiích.

Koronavirus expanzi oddálil

Společnost Tedi zde měla vyvíjet podnikatelskou činnost již od května. Celosvětová pandemie nového typu koronaviru však tuto expanzi německého řetězce oddálila. Stejně je na tom i druhý jmenovaný řetězec – Action. Tyto nizozemské diskontní prodejny zde měly být dokonce již od dubnu. Stejný důvod, jako u Tedi, však úřadoval i v tomto případě. Tiskové oddělení Action pak sdělilo, že Češi se dočkají otevření prodejen ve třetím kvartále roku. Podrobnosti však ještě nesdělí.

Zejména v obchodních centrech

Je to typické pro tento druh prodejen. například i Pepco či Kik se nejvíce nachází v takzvaných retail parcích a obchodních centrech. Stejně tomu bude i u nových hráčů na trhu. Se svými konkurenty nebudou mít jen stejná umístění, ale i podobnou prodejní plochu. Se těmito údaji již zkraje roku operovala MF Dnes. Ani konkurenti nových prodejen Action a Tedi však nespí. V České republice je v současnosti 220 prodejen Kiku, který chce letos přidat asi 10, a 200 prodejen Pepca, které zase chce tento počet přiblížit v budoucnosti ke 300.

 

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

22 komentářů

 1. Dana Sovová Odpovědět

  Proč bychom se měli těšit, že se tady objeví další šuntárny? Jakoby ty současné nestačily!

   1. pablo41 Odpovědět

    Vernerová, některý obchod z nich je Váš, že Vám to vrtá hlavou ? Tak ho prodejte a dělejte třeba do námořních jachet, Dvoumístných, těch je málo.

 2. Jaroslav Odpovědět

  Bravo.V Břeclavi přibude taky jeden.Máme na výjezdu z Břeclavi nejmenší kruhovej objezd v evropě.Slouží jako stopka.Tak radní tu nechaj postavit další obchodnák s tím že lidi nebudou jezdit k TESKU a nebude ucpaná půlka Břeclavi.Hurá!!!!! Dobrej nápad.

  1. Milan Odpovědět

   Nejmenší kruhový objezd ne v Evropě, ale na zeměkouli, je v Hradci Králové za OBI. Má v průměru asi 150 cm a už mi připadá, že na Magistrátu sedí někdo s chorou hlavičkou; ona totiž jde postavit i křižovatka… Jet tam kamion, normálně ho návěsem přejede. Ale máme tam KRUHÁK!!! Čekám, kdy se budou stavět i na chodnících a stezkách pro cyklisty…

  2. Petr Odpovědět

   Svým obsahem a nabídkou budou nové obchody, které by se měly objevit v České republice, budou nejvíce konkurovat diskontním řetězcům Pepco, Kik a Tiger.

   V tomto odstavci je jedno „budou“ zbytečné…

 3. Pavel Šmíd Odpovědět

  Bravo. Takhle jsem si vždy představoval to, čemu se za první republiky říkalo obchod koloniálním zbožím. Totiž že koloniální mocnosti si otevřou obchody s produkty, vyrobenými za pár centů ve sweatshopech v Bangladéši a budou lákat ženy středního věku k atraktivnímu trávení volného času mezi regály. Navrch si mohou domu odnést stoprocentně moderní šedivou, severními zeměmi inspirovanou vkusnou dekoraci a la IKEA. No co už, evoluce zaručuje i kopřivě právo bojovat o místo na slunci, aniž by ji handicapovala.

 4. Kuba Odpovědět

  Jasně! Jen víc a víc cizích zlodějů s čínským low-endovým zbožím v krámech postavených na zelené louce. Místo chleba z pole budeme žrát umělý trička v Tedi a Actionu… To je článek jako bejk, Mikulíne!

  1. Honza Mikulín Autor příspěvku Odpovědět

   Kubo, zaprvé obchody nemají vzniknout na zelené louce, zadruhé jen píšu aktuální zprávu, neoslavuji příchod těchto řetězců. To ať si udělá názor každý, někdo bude určitě rád, někdo zase ne.
   Přeji hezký den, autor.

 5. Vencl Odpovědět

  Nechápu k čemu nám budou prospěšní ?
  Všechno budou mít 10x předražené jako ostatní řetězce.
  Na to tady nepotřebuju mít další zloděje, které nás tady budou chlácholit
  akcemi se šunty na pultě.

 6. Jan Odpovědět

  Super, uštříte pár euro….
  Kdo z vás je tak bohatý, že se nebojí kupovat levné věci? Tušíte kde vše spotřebované skončí?

  Zbytečně pořízené výrobky s jepičí životností nás postupně všechny dusí, mezitím ale stačí hodně poškodit i naše zdraví a životní prostředí (zbytečná výroba, doprava, prodej, neužití, odpad…) . To vše jen na krásu, efekt či jen z lidského rozmaru ( = plýtvání).

  Výrobek poslouží efektivněji, je li jeho účelnost a životnost delší. Oprava či modernizace může zajišťovat prodloužení životnosti a často i zvýšení efektivity. Ta je ale účelná jen tam, kde ji lze smysluplně realizovat. Proto se prosím obloukem vyhýbejte nekvalitnímu a velmi levnému spotřebnímu zboží.

  V současné době se většina výrobců snaží do výrobků prosazovat ztv. „kazítka“. Někdo nezodpovědný svým zvráceným rozhodnutím (často v honbě za ziskem) naplánuje životnost a optimalizuje cenu (a tím i kvalitu) výrobků i spotřebovaného materiálu až „na hranu“. Spotřebitel často hledá nízkou cenu a on prý jen tím dokáže konkurovat ostatním výrobkům. Ve skutečnosti a ve výsledku ale tato levná hra vyjde nejdráž na spotřebitele. Nebo snad kuchyňské hrnce či prehistorický kuchyňský mixer ETA po babičce už neslouží? Jistě stále slouží, nebo se dá snadno a mnohdy i levně opravit pár kroky k plné funkci. Je tu jedno ale …. ano, jsou už „z módy“.

  Náš společný problém nastává tehdy, když levné zařízení ukončí svoji životnost. Má li zařízení průměrnou životnost díky možnosti drobných oprav dvakrát delší, než jiné zařízení s životností krátkou, znamená to 50% nárůst spotřeby vzácných přírodních zdrojů (tedy „drancování“). Nejen při manipulacích vznikají emise i jiné poškození životního prostředí např. vzniklým odpadem (recykluje se jen velmi malé procento).

  Zamyslete se prosím, jak by se změnilo vaše spotřebitelské chování, měl li by vámi produkovaný odpad zůstávat ve vašem bytě. On tam totiž opravdu zůstává…. Nebo snad nejste obyvatelem země?

  Prosím můžete se chovat zodpovědněji? Děkuji za pochopení.

 7. Eva Odpovědět

  „Diskontní“ ceny jsou jen lákadlo na naivní, kteří si v domnění, že mají něco výhodně a levněji, koupí šunty podřadné kvality. A nebo zboží, které sice nějakou kvalitu má, ale jinde se běžně prodává jako spotřební zboží za daleko nižší ceny, protože jsou zkrátka jen na chvíli nebo jako nouzovka.

  Je to jen nálepka, která má ty méně movité, pro které je to původně určeno a tudíž pochopitelně i horší kvality uchlácholit, že si kupují kvalitu v akci.

  Raději bych tyhle řetězce zrušila úplně.

 8. Ludek Odpovědět

  proč ty prodejny nejsou normálně státní, se v tom protočí peněz a stát jenom kouká jak mizí do německa.

 9. Stáňa Odpovědět

  Pokud máme nakupovat u českých obchodníků a tím je podporovat, k čemu nám jsou ty zahraniční ?? nevidím to jako konkurenci, ale jako lumpárnu ze strany našich politiků……..
  „kážou vodu ,ale pijou víno „

 10. Alena Odpovědět

  Udivuje mne,že se tolik obchodů uživí.Nejsme velká země a pracujících není rovněž mnoho a přesto všechny obchody fungují,což ovšem svědčí o tom,jak nás,zákazníky, berou na hůl,jelikož cena výrobků musí být minimální,ale my za toto zboží platíme nehorázné sumy.

 11. Roman Králík Odpovědět

  Lidičky, všichni, kdo tu hořekujete nad obchody prodávajícími laciné šunty – on vás někdo nutí tam chodit? Nutí kupovat ty nekvalitní výrobky? Nenutí. Proč myslíte, že tu ty obchody jsou? Protože do nich chodíte a nakupujete pitomosti, které vydrží pár dní jen proto, že je to strašně levné.
  Je to přeci jen a jen na vás, jestli to koupíte, nebo ne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *