Útok rotvajlera u Plzně: Za svého psa je odpovědný majitel, lítost je málo

Rotvajler

Už zase bojová plemena v akci. Bohužel v takové, jakou nikdo neplánoval. Je až neskutečné, že si lidé kupují psy, na které bohužel nemají čas. Pes se chová tak, jak mu to člověk dovolí. Ano, mohou existovat nezvladatelní jedinci, nicméně i za ty je zodpovědný člověk. Včerejší útok rotvajlera na desetiletou dívenku je opět dokladem lidské neschopnosti a nedůslednosti. Bohužel mám pocit, že platí to, že čím je hloupější a línější člověk, tím ostřejší plemeno psa si pořídí. Samozřejmě je to nadsazené, ale případů je stále více. Tito majitelé psů si mnohdy ani nepřiznají vinu. Takto tomu bylo i ve včerejším případě, kdy rotvajler potrhal a pokousal desetiletou holčičku.

Majitel projevil lítost, ale vinu necítí

Zajímavá byla bezesporu reportáž České televize, kde se majitel psa k danému incidentu vyjadřoval. Samozřejmě všeho litoval, nicméně vinu zřejmě nějak výrazně necítil. Psi prostě utekli z oploceného areálu firmy. Majitel se v reportáži České televize ještě vyjadřoval v tom smyslu, že se museli dostat přes pletivo. Jak mohou být dva psi, kteří jsou ostří a dokážou napadnout ostatní, zavření pouze v areálu, které je obehnán pletivem? Naprostá nedůslednost a nedbalost.

Psi už dříve útočili

Místní pejskaři se vyjádřili jasně. Psi byli agresivní už tehdy, když se tito lidé objevovali v blízkosti onoho areálu. Několikrát byli také napadeni. Nicméně muselo se asi čekat na to, až se stane něco hrozného, což se také stalo. Majiteli agresivních rotvajlerů hrozí za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti až 2 roky vězení. Podle mého názoru si nepochybně trest zaslouží.

Pes je starost, což si mnozí lidé neuvědomují

Pokud si člověk pořizuje psa, musí počítat s tím, že se bude jednat o dalšího člena rodiny. Jinými slovy, bez péče a starostlivosti to nepůjde. Stejně tak pochopitelně musíte psa vychovávat. Bojová plemena vyžadují takřka denní výchovu. Není možné je nějakým způsobem zanedbat. V mnohých zemích dokonce vlastnictví těchto psů reguluje zákon. U nás bohužel ne a koupit si na výchovu takto náročné zvíře může každý.

Povinné psychotesty pro páníčky bojových plemen

Přesně tak, nevychovaný pes může být fakticky jakousi zbraní. Na chovatele těchto psů je třeba být přísný. Napadená dívka bude mít následky celý život. Když ne ty fyzické, tak psychické stoprocentně. Jestliže neupraví zákon vlastnictví těchto psů, aby se je nemohli pořídit lidé mající IQ tykve, pak se bohužel takovéto případy budou dít dál.

Zdroje info: Autor, https://www.ceskatelevize.cz/porady/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/223411000140517/cast/980102/, https://www.novinky.cz/clanek/krimi-holcicku-u-plzne-napadli-a-tezce-zranili-dva-rotvajleri-nedari-se-je-odchytit-40431778 

Rotvajler: Náhledové ilustrační foto Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.