Finanční poradce

Tyto triky finančních poradců se vyplatí nebrat na lehkou váhu

Naspořili jste nějaké finanční prostředky a chcete je výhodně investovat? Hodláte v blízké budoucnosti stavět či rekonstruovat a potřebujete hypotéku? Chcete řešit nějaké jiné finanční záležitosti? Pak se určitě vyplatí mít při ruce někoho, kdo problematice dokonale rozumí. Finančních specialistů je na světě obrovské množství. I ve vašem okolí jich jistě působí spousta, nicméně jen někteří jsou poctiví. My se proto v následujících řádcích podíváme na to, jak velmi rychle poznáte, že danému člověku o vás vůbec nepůjde. Špatného finančního poradce poznáte vcelku jednoduše.

Porovnávat není třeba

Mám pro vás optimální produkt, který ostatní bez problémů strčí do kapsy. Pokud finanční poradce začne takto nebo podobně, je jasné, že máte co dělat s podvodníkem. Správný na slovo vzatý člověk nabídne několik produktů, přičemž je před vámi porovná.

Vsaďte na tuto společnost, má vynikající produkty

Někteří rádoby finanční poradci to dělají šikovně a snaží se k jedné společnosti a jejím produktům propracovat postupně. Vždycky při vysvětlování zkrátka skončí u svého favorita. Nebo ho naopak zamlčují a až nakonec se vás snaží ohromit jeho nabídkou.

Tato hypotéka je aktuálně výhodná!

U hypotečních úvěrů je situace vcelku jasná. Poradce operuje především s aktuální úrokovou sazbou. V potaz je ovšem brát třeba i fakt, že mnohé banky garantují danou sazbu pouze v případě delší fixace, případně jiných podmínek. Mezi ty patří třeba založení běžného účtu a využívání jiných finančních produktů právě u této firmy.

Neplaťte nic, dělám to pro vás

Každý pracujeme za peníze. I finanční poradci. Mnohdy je výhodnější, když si jejich služby přímo zaplatíte. Máte alespoň trochu jistotu, že bude daný člověk nestranný. Pokud je financovaný od konkrétního uzavřeného produktu, můžete si být jisti, že vás bude tlačit tam, kde získá vyšší provize.

Nebral jsem telefon, protože jsem nestíhal

Nesmysl. Finanční poradce je tady pro vás. Absence spolehlivosti je pro vás známkou, že s takovouto osobou nelze spolupracovat!

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

6 komentářů

 1. Jarek Odpovědět

  Bohužel poctivých finančních poradců je jako šafránu. V naprosté většině případů nabídnou ten produkt ze kterého mají největší provize a ten je také zpravidla pro klienta nejméně výhodný.
  Už to, že pojišťováky může dělat i zedník nebo švadlena a stačí na to test na PC sestávající z několika primitivních otázek hovoří za vše.
  V žádném případě si to nepouštějte do domu. Každá návštěva těchto „expertů“ vás může stát i desetitisíce, když vás přinutí zrušit všecho co jste měli aby vám mohl vnutit ty jeho „nejlepší“ produkty.

  1. Karel Vorel Odpovědět

   Finanční poradce už automaticky ignoruji a často mám za tu nejhorší spodinu společnosti. 😀 Většina to bohužel dělá třeba při druhé práci a jen kvůli provizi a neřeší, co je opravdu nejlepší pro toho a onoho a jaká je třeba jeho finanční situace a ani na to nemají pořádné vzdělání. Pro mě první známka takového poradce je to, že nemá ani kancelář, dělá to jen po mobilu a po kavárnách, nebo u vás doma a furt jen kecá jak jemu ty produkty zlepšily život, jak mu tohleto pomohlo když měl úraz, tamto když měl autonehodu, bla bla furt dokola.

   1. Petr Krajcigr Odpovědět

    Diky regulaci (MIFID) Evropske unie a ČNB jsou povinne zkousky pro ůvěry do konce příštího roku zkousky na investice a pojištění.Jsou to už tězké zkoušky, které prokážou něhaké zkusenosti a znalosti.Už nebude realné, ze pred měsícem človek dělal zednika…Diky tomu, by se trh měl pročistit a predpokládám, že se obecně zvuk finančního poradenství a zprostředkování zlepší. Také už dnes lze vybirat mezi kvalitními poradci, například titul EFPA je určirltou zarukou kvality.

 2. Natpa Odpovědět

  Já mám s finančním poradcem poslední zkušenost docela kladnou. Potřeboval jsem životní pojistku a tu jsem s ním uzavřel, protože mi ve srovnání s konkurencí (makléřská firma či pobočka pojišťovny) přišla výhodná. Naopak investice do fondů mi přes poradce úplně dobré zase nepřišly a pojištění auta jsem měl výhodnější od jinud.

 3. dana Odpovědět

  Mam tu nejlepsi zkusenost s financnim poradcem.Udelal pro mne presne to,co jsem potrebovala a bez neho bych nikdy neziskala. NIKDY jsem nelitovala vyuzit jeho sluzby a dodnes z nas jsou pratele.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *