Povinné ručení

Stále se vám zvyšuje cena povinného ručení? Takto ji jednoduše zastavíte

Povinné ručení patří mezi velmi neoblíbené pojistky. Jasně, vcelku nic vám nedá a v případě nehody stejně ochrání spíše druhého účastníka, ač platí škodu způsobenou vámi za vás. Člověk bere povinné ručení jako jakousi povinnost, bez které se to prostě všechno neobejde. To by nebylo až tolik zarážející. Velmi frustrující je především fakt, že se cena povinného ručení neustále zvyšuje. Abychom ale nebyli příliš obecní, půjdeme na konkrétní příklad. Modelem nám bude stát vůz Škoda Fabia vyrobený v roce 2006 s motorem 1,4 MPI. Záměrně nebudeme jmenovat konkrétní pojišťovnu, jelikož praktiky všech jsou podobné.

Začínal jsem na 2 100 korunách

Pojistka placená v roce 2011, kdy se auto pořizovalo, činila 2 100 korun. Tehdy jsem si říkal, že nejde o nijak vysokou částku. Nicméně postupem času začalo plíživé zvyšování ceny. Nešlo o žádné velké skoky, vše se odehrávalo v řádu stokorun a možná o něco více. Jeden dva roky to člověk přejde a říká si, že náklady asi rostou, nicméně trpělivost nikoho z nás není nekonečná. Za čtyři roky později jsem se dostal na cenu 2500 korun. To už bylo neúnosné a zamířil jsem do pojišťovny. V hlavě jsem měl to, že prostě přejdu ke konkurenci. O to vyšší bylo mé překvapení.

Na nějaké bonusy můžete zapomenout!

Pamatujete si tradiční bonusy ta bezškodní užívání vozu? Určitě ano, po několika letech bez nehody se snižovala částka, kterou bylo nutné hradit za povinné ručení v ročním či jiném intervalu. Dnes na takovouto logickou cestu zapomeňte. Co si neurvete, to nemáte!

S novou smlouvou to najednou jde!

Po mém příchodu si zástupkyně dané společnosti prohlédla mou smlouvu a zjistila, že když se uzavře nová, dostanu se na částku 1 500 korun ročně! Jak jsem byl překvapený. Nabídla mi ještě připojištění pro případ střetu se zvěří. Celková suma tak činila 2 200 korun, což bylo pouze o 100 korun více než tehdy, když jsem uzavíral původní smlouvu. Neuvěřitelné. Nyní po dalších třech letech už jsem na 2 790 korunách. Když jsem se opět naštval a šel na pobočku, podepsal jsem jinou smlouvu a cena zůstala fixovaná na loňských 2 600 korunách. Zvláštní. Pokud se neozvete, zkrátka platíte hodně! Máte to tak také, nebo jste našli lepší způsob?

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *