Turek se na sociálních sítích rozjel: Fiala šíří dezinformace a neměl by být premiérem

Filip Turek

Filip Turek, úspěšný kandidát do Evropského parlamentu za uskupení stran Přísaha a Motoristé, má nejspíše velké sebevědomí a snaží se upozornit na to, že se stal členem Patriotů pro Evropu. Jde o seskupení, které v podstatě zakládali Andrej Babiš a Viktor Orbán. Postupně se k němu přidávají další zástupci politických stran v Evropském parlamentu. Jeho příspěvek na sociální síti X obsahuje mimo jiné také obvinění premiéra Petra Fialy, což je pozoruhodné.

Prokazatelně šíří dezinformace a neměl by být premiérem

Přesně toto ve svém příspěvku Filip Turek prohlásil. Konkrétně se rozepsal o tom, že současný premiér považuje kohokoli, kdo je proti Green Dealu, masové migraci a federalizaci EU za proruského. Přidal si, že Petr Fiala prokazatelně šíří dezinformace. O jaké dezinformace se ale jedná, tak nějak chybí. Upřímně řečeno, nějak jsem si v médiích nevšiml toho, že by současný premiér prokazatelně šířil dezinformace.

Turkova hrdost na členství v Patriots for Europe

Je nepochybně obdivuhodná. Až se člověku nechce věřit, že by byl někdo tak hrdý na to, že spolupracuje se stranami, jež v tomto uskupení jsou. Frakci mají být nejpřednější obrana národní suverenity a boj s ilegální migrací. Také by ráda změnila Green Deal. Otázkou zůstává, zdali nejde tak nějak o populistické teze a nic jiného.

Proč se zase navážel do premiéra?

To jsem bohužel nepochopil. Ostatně třeba takový Andrej Babiš se do Petra Fialy naváží vcelku pravidelně. Možná se Filip Turek tak nějak inspiroval. Možná budou také jeho názory tak konzistentní jako v případě opozičního lídra. Uvidíme. Čas a práce v Evropském parlamentu ukážou.

Zdroje info: Autor, sociální síť X   

Filip Turek: Náhledové foto Filip Turek/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.