Trocha emocí a spravedlnost: Šlachtova politika je vcelku čitelná

Robert Šlachta

Volby se nám blíží mílovými kroky a rozhodně je třeba podívat se podrobněji na některé politické strany. Dinosaury ANO, TOP 09 či ČSSD známe. Na scénu ovšem přichází spousta nových politických uskupení včetně přísahy Roberta Šlachty. Její program sází především na emoce. Konkrétně se snaží vyburcovat obyčejné lidi. Spravedlnost a příslušnost k národu jsou jakýmisi hlavními dvěma motory marketingové kampaně. Jejími autory jsou mimo jiné dva bývalí spolupracovníci Marka Prchala, který je marketingovým guru současného premiéra Babiše.

Program nepotřebuje

Vždyť se bez něj obešel bez potíží půl roku! Hovoří o tom, že není zapotřebí vysvětlovat na mnoha stranách to, co si přečte snad jen hrstka novinářů. Jeho voliči skutečně program číst nebudou, uslyší na úplně jiné argumenty. Hlavně výraz spravedlnost rezonuje v uších prakticky každého potenciálního voliče.

Pohádka o přísném policistovi

Býval dobrým policistou… Ano, možná si starší generace tak nějak představí Lorenza Lamase v seriálu uprchlík. Stejně tak Šlachta vypráví příběh sebe samotného. Člověka, který byl přísný a spravedlivý, nicméně stal se nepohodlný mocným. Nyní dal dohromady partu podobně smýšlejících lidí a vrací se. Jenže život není jen o spravedlnosti u soudu.

Důchodová reforma tak nějak není

Jedna z klíčových věcí budoucnosti. V programu Přísahy se na ni tak nějak zapomnělo. Šlachta sám přiznal, že nic nového předkládat nehodlá.

Ekonomika ve zkratce

Samotným penězům se Šlachta opravdu věnuje jen tak nějak lehce. Jeho program se soustředí na pomoc drobným živnostníkům. Zrušení povinnosti hrazení DPH z neproplacených faktur, roční zmrazení daní. Ale co dluh veřejných financí? Zalepení děr v rozpočtu je tak nějak obligátní. Zaměř se na zbytné zakázky státu a samozřejmě prověří zakázky covidové.

Euro nechceme!

I evropské měně se Přísaha ve svém programu věnuje. Mechanismy na její přijetí nehodlá startovat. A rozbor? není. Vždyť koruna je součástí naší identity. Musíme ji zachovat, je to znak našeho národa. Program Přísahy je vcelku jednoduchý, prostě pro lidi nehodlající zkoumat složitosti politiky a ekonomických vztahů. Hlavně emoce. Spasitel přichází. Problém je možná v tom, že spasitel už tady byl před minulými volbami a stále se nás snaží spasit.

Zdroje info: https://archiv.ihned.cz/c1-66947940-recenze-programu-prisahy-roberta-slachty-trocha-emoci-pro-bdquo-obycejne-lidi-ldquo-obalenych-spravedlnosti-a-cesstvim?fbclid=IwAR1GeAdHRetcorD5IMrNvxUlT5Dli2IEOHwLL05PSQxe-9tdS235SUsAqOc
https://hlidacipes.org/bajecny-svet-roberta-slachty-vsechno-vsem/?fbclid=IwAR1GeAdHRetcorD5IMrNvxUlT5Dli2IEOHwLL05PSQxe-9tdS235SUsAqOchttps://www.seznamzpravy.cz/clanek/slachta-zverejnil-prvni-plany-co-chce-prosadit-v-politice-168772?fbclid=IwAR0m8sNnx5GTZdWPoOekCExcw2HRZLYbKdvIG-pbfhK4zuVsuYDU11ccDrY  

Robert Šlachta: Náhledové foto Občanské hnutí Přísaha

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.