Tři nejlepší spořicí účty – září 2023

Spoření

Spořicí účty jsou stále populárnějším způsobem, jak zhodnotit své úspory. V tomto článku se podíváme na nejlepší spořicí účty s nejvyšším úrokem v Česku, včetně zajímavých novinek a podmínek, které s sebou nesou.

VÚB – Bezkonkurenční nabídka se sazbou 6,15 %

Když přijde řeč na nejvyšší úroky na spořicích účtech, slovenská Všeobecná úverová banka (VÚB) jednoznačně dominuje. S nabídkou sazby 6,15 % ročně, která nezná strop, láká na pozornost nejednoho Čecha.

Max banka

Max banka drží krok s konkurencí a nabízí stále atraktivní sazbu 6,01 % ročně na jednoduchém spořicím účtu bez stropu a složitých podmínek. Nicméně, od září snížila úročení svého běžného účtu Neo z dosavadních 4,61 % na nynějších 0,5 %.

Trinity bank

Ve světě, kde tradiční hodnoty postupně vyprchávají, se klienti Trinity Bank nemusejí obávat o své úspory. Banka nejen úspěšně chrání, ale také aktivně zhodnocuje prostřednictvím svého spořicího účtu Výhoda+. V rámci marketingové akce „Dobrý klient“ (Výhoda+ Dobrý klient) nyní nabízí nadstandardní sazbu 5,68 % ročně s garancí platnosti do 31. prosince 2023. Tato výhodná sazba a garance platí pro stávající i nové klienty, kteří si zřídí účet od 22. března 2023.

Maximální vklad, na který je tato sazba dostupná je 500 tisíc Kč a k dosažení této výhody je potřeba splnit určité podmínky, zejména týkající se nového vkladu. Neplatí žádné poplatky, není vyžadována výpovědní doba vkladu a není třeba chodit na pobočku či sjednávat další produkty. Trinity Bank přináší osobní přístup a výhodné podmínky pro své klienty.

Další možnosti

Komerční banka nově nabízí 6 % úroků na spoření (do 200 tisíc) pro klienty, kteří si založí spořicí účet v rámci nové aplikace KB+ a pravidelně na něj posílají alespoň 100 Kč měsíčně. UniCredit Bank zaručuje 6 % úroky (do dvou milionů) pouze pro nové klienty, kteří si sjednají běžný účet.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.