Do čeho zabalit zásilku? Možností je hned několik!

Balíky

Obyčejný dopis, cenné psaní, faktura, malý dárkový balíček i velký balík. Před tím, než tyto zásilky pošlete a ony si najdou svého adresáta, je zapotřebí je do něčeho zabalit. Obalový materiál by je v první řadě měl ochránit do té míry, aby na místo určení dorazily neporušené.

Základním obalovým materiálem vhodným pro zabalení především zboží plochého tvaru, jsou obálky. Na e-shopu obalykredo.cz, který se na prodej obalového materiálu všeho druhu specializuje, spolu s klasickými papírovými najdete i obálky bublinkové, kartonové či plastové. Ve všech případech hned v několika velikostech, z nichž si zcela určitě vyberete tu, která pojme právě vaši zásilku. A jaká obálka vlastně bude pro její potřeby ta pravá?

Klasické papírové

Při odpovědi na tuto otázku primárně vycházejte z charakteru odesílaného zboží a jeho množství. Posíláte klasický soukromý dopis, fakturu, vyúčtování či jiný doklad? V tom případě vám zcela jistě postačí klasická obálka papírová. Podle typu uzavírání můžete vybírat z obálek klasických či samolepicích. Nabízí se samolepicí proužek či uzávěr v kombinaci s krycím proužkem. A budete-li chtít mít stoprocentní jistotu, můžete ještě investovat do kvalitní lepicí pásky.

Neprůhledné a s adresním okénkem

Dále máte k dispozici bílé obálky neprůhledné, nebo vybavené adresním okénkem. Jeho výhodou je, že obálku není třeba nadepisovat, stačí použít adresu napsanou přímo na dopise. Novinkou e-shopu jsou obálky ELCO Office s vnitřním potiskem vyrobené z kvalitního papíru s vysokou gramáží. Všechny obálky jsou k dispozici v různých rozměrech (standardní jsou C4 a C5). Papírové obálky je možné koupit po 25, 50, 100 i 200 kusech.

Pevnější kartonové

Máte obavy, že klasická papírová obálka pod náporem jejího obsahu nevydrží? Chystáte-li se poslat knihu, popřípadě silnější katalog, měly by v hledáčku vašeho zájmu být spíše pevnější kartonové obálky. Ty se vyrábějí z pevné lepenky a nejenže perfektně odolávají přehybům, ale také mají dostatečně vyztužené hrany a rohy, které jsou zárukou, že obsah obálky k adresátovi dorazí v pořádku a neporušený. Tyto obálky se navíc snadno uzavírají i otevírají. Opět je rovněž k dispozici široká škála rozměrů od formátů C5, B5 stejně jako A4 až A3.

Odolné bublinkové

V čem poslat křehké zboží, hračku, CD, DVD, šperk, nebo třeba menší náhradní díl? Za tímto účelem můžete využít bublinkové obálky vybavené bublinkovou fólií, která je ochrání nejenom před nárazy, nečistotami a jiným poškozením, ale rovněž před nežádoucí vlhkostí. Vnitřní bublinkovou folii navíc je možné od původní obálky oddělit a odstranit. Nad tím se pozastavuje spousta lidí třídících odpad, kteří tápou, do jakého kontejneru vlastně bublinková obálka patří. Takže ta papírová do kontejneru na papír a bublinková do kontejneru na plast. Další výhodou bublinkových obálek z e-shopu obalykredo.cz je jejich pevnost a s ní související odolnost daná ojedinělou kombinací robustního kraftového papíru a pružné PE folie, která perfektně odolává proti protržení.

Extra odolné plastové

Konkurentem kartonových a bublinkových obálek jsou ty plastové představující další možnost, v čem odeslat oděvy, šperky, knihy, časopisy, drobné předměty a spoustu dalšího zboží. Ty mají podobu lehkých, a přitom velmi pevných barevných plastových sáčků vyrobených z LDPE materiálu skvěle odolávajícímu jak nečistotám, tak i vlhkosti. I plastové obálky stejně jako bublinkové či kartonové se díky praktickému samolepicímu proužku snadno uzavírají. Navíc jsou neprůhledné, takže v nich bez obav můžete posílat i léky či jiné zboží diskrétního charakteru.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.