Spořicí účty si drží vysoké úroky i v roce 2023

Koruny

Banky už dávno reagovaly na zvýšení základních úrokových sazeb ze strany ČNB i na ekonomickou situaci zvýšením úrokových sazeb i na spořících účtech. Výhodný spořicí účet najdete například ve VÚB, která nabízí opravdu dobrý úrok a podmínky.

Není se co divit, že lidé hledají neustále výhodné spořící účty, v jejich očích neustále zůstávají jako velmi dobré řešení. Díky tomu zájem o spořící účty stále neklesá a podle odborníků ani klesat nebude. Ten, kdo si založil bankovní účet u VÚB, Max Banka a UniCredit Bank, mají nejvyšší úrokové sazby v rámci ČR.

U jakých bank se dočkáte vysokých úrokových sazeb?

Vyšší úroky u půjček získají klienti u Trinity Bank nebo Creditas, přičemž mají možnost získat určité výhody. Nicméně banky mohou nabízet fůru výhod, slev, akcí a jiných výhodných nabídek, ale je tu jedna velká překážka. Nemluvíme tu o zájmu – jak jsme si řekli, lidé vyhledávají spořící účty den, co den, ale nemají žádné rezervy. S velkou rychlostí zdražování a nehorázně velkou inflací (což znehodnocuje naši měnu), lidé nemají, jak šetřit.

Mnozí dají celý plat jen za energie, nikdo jim nezvýší platy (a to i přesto, že poslanci si je zbytečně neustále zvyšují sami). Informace za posledních pár měsíců ohledně finanční stránky Čechů je neuvěřitelná. Ještě nedávno jsme si mohli dovolit žít jako lidé, mít spořící účty, zásoby a být relativně v klidu. Zajímavé je, že se po České republice rozšiřují informace o spořících účtech, ale nikdo už lidi nevzdělává o ekonomice a peněžní zdatnosti. Takže pokud máte možnost, využijte alespoň spořících účtů…

Rezervy na účtech a investice

Podle výsledků z průzkumu se snaží alespoň střední třída (která za chvíli nebude), zakládat a pečovat o spořící účty nebo investovat peníze do aktiv, bitcoinu, akcií a tak dále. Na druhou stranu je tu neuvěřitelný počet těch, kteří nemají žádné rezervy – přitom byste měli mít na účtu částku minimálně tří měsíčních platů. Ale jak na to?

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.