Tipy na zajímavé brigády, když potřebujete přivýdělek

nakupovani

Pokud vám nestačí vaše současná výplata na pokrytí všech životních nákladů, jednou z možností je přivýdělek ke svému zaměstnání. Ten nejčastěji uchazeči hledají ve formě brigády. My se dnes podíváme na zajímavé tipy na přivýdělky, o kterých jste možná ani netušili. Pojďme na to!

Mystery shopper

První pozicí je takzvaný mystery shopper. O co jde? Jde o člověk, který je nejčastěji placen agenturou, a který má potajmu ověřit různé obchodníky a jejich služby zákazníkům. Vstupujete tedy do obchodu jako zákazník a tajně sledujete a vyhodnocujete, jak se zaměstnanci chovají, jak se vám věnují a jak vám vychází vstříc. Poté dle pokynů obchodníka nebo agentury práci lidí na pobočce ohodnotíte. Často se mystery shopper využívá v bankovnictví, supermarketech, u prodejců aut, v restauracích či hotelech. Odměny se pohybují okolo 150-200 Kč v obchodech a 200-300 Kč v bankách. U autoservisu může jít až o 1000 Kč. Nejčastěji se brigáda realizuje na základě dohody o provedení práce či na základě smlouvy o dílo. Mezi agentury nabízející místo mystery shoppera patří například NMS Market Research nebo IPSOS.

Komparz pro televizi či film

Další pozicí je komparz. Buď v TV nebo pro film. Vhodná je tato pozice pro osoby, které mají některé týdny více času. Například když pracují na dlouhý a krátký týden. Za komparz si můžete vydělat 900-1300 za natáčecí den, který má okolo 10-12 hodin. Jde-li však o epizodní role, může jít až o 1500-5000 Kč. Často se připlácí za ošatné a přesčasy. Nejčastěji se k této práci dostanete přes agentury, ty si často mohou účtovat nějaké peníze za propagaci vaší osoby. Může jít o roční předplatné za 800-2500 Kč.

Dělejte inventury

Další prací je dělání inventur. Obchody poptávají po agenturách osoby, které by se jednou za čas dostavili na prodejny, nejčastěji v noci, a počítaly zboží. V praxi to pro pracovníky vypadá tak, že se u agentury zaregistrujete, a poté dostáváte nabídky na konkrétní inventury. Potřeba je potravinářský průkaz. Odměny se pohybují okolo 120-140 Kč za hodinu. Často se zohledňuje výkon pracovníků.

Roznos letáků

Roznos letáků je známá a klasická možnost, jak si vydělat nějaké peníze navíc. V praxi firmy nejčastěji nabízí roznos dvakrát do týdne a v zásadě bývá jedno kdy a v kolik hodin roznášku uděláte. Odměna se pak pohybuje okolo 5000-6000 Kč za měsíc.

Zdroj: https://www.mesec.cz/clanky/jak-a-kde-si-privydelat-kdyz-vyplata-nestaci/, https://www.prace-z-domu.com/mystery-shopper-pracovni-nabidky/

Náhledové foto – Pixabay

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.