Microsoft přichází s počítači Copilot+

microsoft

Začátkem týdne přišel Microsoft s novou kategorii osobních počítačů s AI funkcemi. Cílem Microsoftu je uniknout konkurenci z Apple nebo Alphabetu. Microsoft představil notebooky v době, kdy se jeho akcie pohybují okolo jeho maxima (425 dolarů). Zavedením AI doufá, že stoupnou jeho akcie ještě výše. Jako vůbec první, budou tyto notebooky schopny využívat AI offline, aniž by vyžadoval přístup k internetu. První várka notebooků přistane v půlce června a budou začínat na 1 000 amerických dolarech.

Rukopis umělé inteligence – virtuální trenér

Spekulace se staly pravdou. Windows ve spojení s AI bude sledovat každý váš krok prostřednictvím funkce „Recall”. Takže cokoliv, co uděláte v minulosti, budete moct zpětně dohledat. Stačí popsat, co hledáte, a asistent vám pomůže najít požadovaný obsah. Od e-mailu, webových stránek až po dokumenty. Veškerá aktivita bude zachována jen po určitý časový úsek. Určitě se nebude jednat o neomezený časový úsek. AI bude moct sledovat pouze vybrané aplikace. Funkce bude fungovat zatím jen pro vybrané jazyky: angličtina, čínština, francouzština, němčina, japonština a španělština.

Kromě pomoci s vyhledáváním historie vám pomůže AI i s úpravou souborů, obrázků apod. Přítomnost AI ocení také hráči počítačových her, kteří získají virtuálního rádce v přítomném čase. Nebudete si vědět rady, například v Minecraftu, AI proskenuje obrázku a v reálném čase vám poradí další kroky. Microsoft pracuje na algoritmu přeloží zvukový obsah v originálním jazyce do angličtiny. Podle prvních zpráv bude fungovat pro 40 jazyků, ale zda mezi nimi bude i čeština, to není známo.

Generování obrázků v Malování

Windows 11 ve spojení s novými Snapdragony (procesor) způsobí revoluci v generování obrázků. Bude nám umožněno generovat lokálně v aplikacích Malování a Fotografie. Posuvníkem určíte rozsah kreativity a podle toho vygeneruje výsledný obrázek nebo fotografii. V praxi zadáte požadavek, aby vám AI změnila pozadí fotky, kterou předložíte, do jiné scény.

Zdroj: https://www.zive.cz/clanky/pocitace-microsoft-copilot-bezi-na-armu-a-pry-jsou-lepsi-nez-apple-do-zacatku-maji-par-zajimavych-ai-funkci/sc-3-a-228224/default.aspxhttps://www.reuters.com/technology/microsoft-unveil-ai-devices-features-ahead-developer-conference-2024-05-20/

Náhledové foto: Unsplash