Pařížská si udržela pozici mezi nejluxusnějšími ulicemi Evropy

Prada

Nejluxusnější ulice v Praze se rozšíří o další nové projekty a hlavní nákupní třída s prvotřídním zbožím se chystá přilákat řadu dalších obchodníků. V Pařížské ulici i jejím okolí nechybělo loňský rok na 50 luxusních značek jako Prada, Louis Vuitton, Gucci, Chanel, Dior, Hermés a další. To vše potvrdilo její pozici mezi nejluxusnějšími ulicemi Evropy. Na co se mohou lidé těšit příští rok?

20. nejluxusnější ulice v Evropě

Zájem o exkluzivní zboží v této ulici prozatím vzkvétá, jen za loňský rok zde bylo vybudováno pět nových obchodů. Jedním z nich byl obchod s luxusními hodinkami Rado, nechyběl ani butik s obuví Jimmy Choo. Z luxusního oblečení špičkových značek se dalo vybrat třeba ze zimní kolekce MooRer. Oživení obchodů se tak opět vrací před covidovou dobu. Pařížská ulice opět ožívá.

Podle dat byly na konci roku všechny obchodní prostory této ulice i jejím okolí plně obsazené. Praha tak svým obsazením překonává i některé západní města. Pařížská ulice patří do výběru 20 nejluxusnějších ulic v Evropě.

luxus

Foto: Pixabay

Jaké nájemné se v ulici Pařížská platí

Nejvyšší nájemné zažila Pařížská ulice na přelomu druhé poloviny loňského roku, za pouhý metr čtvereční museli obchodníci zaplatit 225 eur, což je v přepočtu více než 5500 korun. A na kolika metrech čtverečních si vlastně Pařížská ulice dnes stojí? Jde o zhruba 20 000 metrů čtverečních prodejní plochy. Letos by tak měla ještě o něco vzrůst, přibyde ještě dalších 15 procent navíc.

Návratu k předcovidové době odpovídají i tržby v obchodech. Turismus, jak se podle všeho zdá, se vrací opět k normálu. Jen loni utratili turisté v Pařížské ulici 0,7 miliardy eur což je zhruba 17,3 miliardy korun. Tržby vzrostly meziročně až o osm procent.

Nový projekt Pařížská 25

Kvůli nedostatku prostoru i míst v této ulici by měli vzniknout další dva nové projekty. Společnost Kaprain Real Estate přichází s nabídkou dalších 1000 metrů čtverečních. Nabídka prostor souvisí s rekonstrukcí hotelu InterContinental. Mělo by zde vyrůst zhruba 6 obchodů. Ročně by tento hotel mohlo navštívit až na 150 000 tisíc hostů, kteří právě zde očekávají ten největší luxus.

Zdroje informací:  https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-parizska-je-nejvyznamnejsi-luxusni-ulici-ve-stredni-a-vychodni-evrope-40472651

https://english.radio.cz/pragues-parizska-street-ranks-among-worlds-most-expensive-latest-analysis-8767927

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.