Stavební spoření pro děti a mladé u RSTS: Sázka na solidní výnos

Uvažujete o tom, že byste spořili dětem? Rádi byste si založili ještě další spoření ke stávajícím? Ať už je vaše odpověď kladná na jakoukoli zmiňovanou otázku, rozhodně se vyplatí vsadit na stavební spoření. Tento produkt je výhodný především proto, že se k němu vztahuje 10% státní podpora. Ta může činit až 2000 korun ročně. To ovšem zcela jistě není jediný bonus tohoto finančního produktu. Tedy alespoň v případě Raiffeisen stavební spořitelny. Právě na její stavební spoření se podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích.

Maximálně atraktivní zhodnocení

Velkou devízou stavebního spoření pro děti u Raiffeisen stavební spořitelny je bezesporu vysoké úročení vašeho vkladu. Aktuálně činí roční výnos až 4,06. Můžete tak počítat s tím, že se váš vklad bude velmi solidně zvyšovat. U klasických spoření se s tímto setkat bohužel nemůžete. Zmínit musíme také garantovaný úrok ve výši 1,5 %.

Státní podpora samozřejmostí

I u zmiňované společnosti je samozřejmostí státní podpora. Jak již bylo deklarováno výše, může činit v maximu až 2000 korun. Na účet je pro takovouto podporu zapotřebí poslat ročně 20 000 korun. Je úplně jedno, jestli spoříte dětem po menších částkách v pravidelných intervalech, nebo peníze zašlete až na konci roku. Právě v tomto období se celková státní podpora vypočítá.

RSTS stavební spoření pro děti

Pro koho je toto stavební spoření určeno?

Pro všechny osoby mladší 25 let včetně tohoto věku. Je úplně jedno, jestli takto rodiče začnou spořit čerstvě narozeným potomkům, nebo již dospělým dětem. Ty si případně mohou samozřejmě spořit bez problémů samy. S finančními prostředky naspořenými pro dítě mohou pochopitelně disponovat rodiče, kteří je tradičně využívají na účely, jež jsou s dětmi jakkoli spojené. Standardně jde o stavební úpravy dětského pokojíku a mnohé jiné činnosti přímo související s dítětem.

Zapomeňte na jakékoli papírování

Máte uzavření stavebního spoření spojené se zdlouhavým nepříjemným papírováním? Možná ano. V minulosti tomu tak bylo a dnes se s tradičními mnohostrannými smlouvami setkáváme u některých společností také. U Raiffeisen stavební spořitelny se obejdete bez jakýchkoli papírů, protože se všechno řeší elektronicky. Celý proces je tak maximálně přehledný, rychlý a efektivní. Jako klient Raiffeisen stavební spořitelny si můžete být jistý, že váš čas se marnit nebude.

Využití peněz je libovolné

Možná máte pocit, že peníze musíte nutně využít na stavbu, což ostatně samotný název spoření naznačuje. Není tomu tak. Záleží pouze na vás samotných, jestli hodláte investovat do školného vašich ratolestí, dáte jim finanční prostředky na cestování, případně dostanou nějaký startovací bonus pro své nové samostatné bydlení.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.