Půjčky

Srovnání cen povinného ručení

Každý řidič si s tím láme hlavu. Možná každý rok. Jaké vybrat povinné ručení. de je nejlepší a zároveň nejlevnější? Přinášíme vám velké srovnání tohoto povinně uzavíraného pojištění pro vaše auto. Respektive pojištění škod, které vaše auto způsobí. Pojďte se podívat na hlavní české pojišťovny a jejich nabídky.

Cena a míra pojištění

Mnoho řidičů se při uzavírání smluv o povinném ručení rozhoduje hlavně podle ceny. Samozřejmě, že to pro nás však nemůže být jediný aspekt, dle kterého bychom se rozhodovali. Neméně důležité jsou pojistné limity. Jde o maximální částku, kterou pojišťovna při nehodě hradí za vás. Dle zákona je minimální limit 35 miliónů korun. Mnoho pojišťoven tedy nabízí tento produkt, který většinou nese název něco jako ZÁKLAD nebo START. Pravdou však je, že produkty pojišťoven s vyššími částkami, jako jsou například i 50 či 100 miliónům, jsou jen o pár stovek dražší a někdy je tak výhodnější takové produkty zvolit.

Srovnání pro nováčky

Začínající řidiči mají jiné podmínky povinného ručení, než zkušení automobiloví matadoři. Každý případ se totiž posuzuje dle parametrů auta i historie řidiče. Pro mladší řidiče se ceny za rok pohybují okolo 3 – 9 tisíc, přičemž lze u každé z pojišťoven vidět někdy i velké rozdíly. Tak například jako nejlevnější z našeho srovnání vychází Česká podnikatelská pojišťovna se svou pětatřicetimilionovou variantou SporoPOV. Za takovou službu dáte asi 3200 Kč/rok. Za padesátimilionovou verzi si připlatíte asi 300 Kč. Levná pojištění nabízí i Kooperativa (35mil – 3400Kč), Direct pojišťovna (50 mil – 3500 Kč) nebo Česká pojišťovna (35 mil – 3700 Kč). Naopak mezi nejdražší pojišťovny patří První klubová pojišťovna s 8700 Kč za roční povinné ručení s 35 milionovým limitem.

Pro zkušené řidiče

Pro řidiče s více naježděnými kilometry platí následující data. Mezi nejlevnějšími pojišťovnami se opět umisťuje Česká podnikatelská pojišťovna, která nabízí 35 mil verzi za 1141 Kč. Direct pojišťovna chce po klientech za rok 1490 Kč. Jde však o 50 mil verzi a první třetici nejvýhodnějších nabídek uzavírá Česká pojišťovna, která pro své klienty nabízí pětatřicetimilionovou verzi pojištění za zhruba 1500 Kč na rok.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *