Půjčka na vánoční dárky: Jak vybrat tu správnou?

Vánoční dárky

Vánoce se neúprosně blíží. Čekají nás určitě krásné chvíle strávené s rodinou a nejbližšími. Že ještě nemáte vánoční dárky? Pak je nejvyšší čas se po nějakých drobnostech porozhlédnout. Jestliže vám ale chybí finanční prostředky, bude situace poněkud složitější, nikoliv však neřešitelná. Z celé situace se lze dostat prostřednictvím nějakého výhodného úvěru. Podle jakých aspektů ale takovouto vánoční půjčku vybírat? Na to se zaměříme v následujících odstavcích.

Víte, kolik přeplatíte?

Tuto otázku si musí položit každý člověk, který se zajímá o jakoukoli půjčku. Nejhorší jsou totiž případy rychlých půjček, o jejichž podmínkách se žadatel vůbec neinformuje. I když jsou dnes díky novele zákona podmínky pro uzavírání nebankovních půjček přísnější, stále je možné naletět. Proto se soustřeďte jak na výši úrokové sazby, tak i na manipulační poplatky spjaté s realizací půjčky. Mnohdy je přeplatek přímo vyjádřen prostřednictvím finanční částky. U některých společností si není problém celou situaci vymodelovat na kalkulačce půjčky.

Záruky vyžaduje každý poskytovatel

Myslet si, že vám někdo půjčí za jakýchkoli okolností, je nesmysl. Každý poskytovatel si hlídá bonitu potenciálních klientů. Činit tak může několika způsoby. Tradičně se jedná o nahlížení do registru dlužníků. Především Solus slouží mnohým bankám i nebankovním institucím. Jinak je často vyžadováno také potvrzení o aktuální výši příjmu žadatele. Jednat se ale může i o některé jiné záruky typu zastavení nemovitosti či movitého majetku.

Náš tip na výhodnou půjčku

Chcete-li vsadit na jistotu, zvolte Ferratum – rychlá půjčka od této společnosti vám totiž dokáže oproti jiným mikropůjčkám ušetřit až 33 %. Proč tomu tak je? Funguje principielně jako kontokorent. Platíte tudíž peníze pouze z částky, již reálně vyčerpáte. Získat lze až 35 000 korun, přičemž splácet budete moci libovolně, a to klidně i jednorázově.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.