Spoření

Spořící účet s nejvyšším úrokem

Spořící účty již dávno nejsou tak výhodným produktem bankovních institucí jako v minulosti. Proti hovoří jak nízké úrokové sazby, tak i postupně opět rostoucí inflace. Přesto jsme pro vás našli spořící účty s nejvyšším úrokem.

Nejvyšší úroky nejsou zadarmo

Na trh od tohoto roku vstupuje nový spořící účet od společnosti Creditas. Ta láká své klienty na sazbu 1,1%. Samozřejmě, že poptávka je vysoká. Creditas předběhla ve výši i dosavadního hegemona Air Bank (1%).  Úplně zadarmo však tyto sazby nejsou. Společnost Creditas poskytuje spořící účty se sazbou 0,5% ročně. Dalších 0,6% dostanou jen klienti jako bonus, pokud v předchozím čtvrtletí neodešlou z účtu peníze. Air Bank má zase svou sazbu 1% jen pro takzvané aktivní klienty. Ti musejí mít v bance i běžný účet a musí používat platební kartu.

Srovnání nejlepších spořících účtů

Na našem trhu je velké množství těchto spořících účtů. Připravili jsme srovnání těchto účtů. Posuzovali jsme výše úrokových sazeb. První dvě místa jsme již naznačili. Obsadily jej společnosti Creditas (1,1%) a Air Bank (1%). Za nimi se nachází produkty od Sberbank (0,83%), Equa Bank (0,8%) a Reiffeisen Bank (0,75).  Spořící účet České spořitelny a spořící účet Wüstenrot již nejsou tak výhodné.

Jiná výhodnější řešení

Jak bylo již zmíněno, vyšší úrokové sazby v nejbližší době asi čekat nemůžeme. Proto řada lidí zkouší jiné cesty jak své úspory zhodnotit. Jednou z cest jsou podílové fondy. Peníze, které můžete v blízké době postrádat a nešetříte si je na určité účely, můžete investovat do podílových fondů. Samozřejmě, že je s nimi spojeno větší riziko, ale na druhou stranu i mnohem vyšší výnos. Navíc u tohoto investování lze nastavit strategie, které chcete. Konzervativní (nižší riziko i výnos) nebo dynamické (vyšší výnos i riziko). Ovšem i velmi konzervativní strategie poskytuje mnohem vyšší úrok, než spořící účty. Tyto produkty podílových fondů nabízí téměř každá bankovní instituce.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *