Společnost Amway vykázala v loňském roce tržby 9,5 milardy dolarů

Největší společnost v oblasti osobního prodeje Amway ohlásila roční tržby za rok 2015 ve výši 9,5 miliardy dolarů. Přestože se jedná  o pokles vůči předchozím rokům, Amway pravděpodobně zůstane v čele společností, které místo kamenných obchodů využívají nezávislé prodejce.

Meziročně se společnosti Amway, v porovnání s rokem 2014, dařilo hůře o 12 procent. Společnost přitom dlouhé roky odolávala ekonomické krizi – v letech 2006-2013 zaznamenaly tržby strmý růst až k 11,8 miliardám USD.
Obchodování společnosti bylo značně ovlivněno rostoucím kurzem dolaru a naopak klesajícím výkonem čínské ekonomiky. Proto také globální tržby klesly i přes růst ve většině největších trhů.
Amway je producentem výrobků v oblasti kosmetiky, doplňků stravy a prostředků pro domácnost. V roce 2014 byla největší společností osobního prodeje před firmami jako je Avon, Mary Kay či Oriflame.

„Ve většině zemí, například v Japonsku, USA, Malajsii či v Koreji, se nám daří velmi dobře, v některých trzích jsme dokonce dosáhli rekordních tržeb,”komentuje zprávu Steve Van Andel z vedení Amway.
Čína zůstala pro Amway největším trhem, kromě ní se společnost opírá také o tržby třeba v Thajsku, Rusku, Indii či na Ukrajině.
46 % tržeb Amway tvoří doplňky stravy značky NUTRILITE, 25 % kosmetika, 23 % potřeby pro domácnost.

Společnost v roce 2015 pokračovala v masivní investiční expanzi – do výzkumu, vývoje a výroby investovala více než 335 milionů dolarů. Kromě toho šly investice i do vzdělávání nezávislých distributorů skrze online nástroje.
Společnosti zabývající se osobním prodejem zaznamenají ročně celkové tržby kolem 180 miliard dolarů.
Z průzkumu evropské Asociace osobního prodeje vyplývá, že této formě podnikání se v České republice věnuje zhruba 250 tisíc lidí.

O společnosti Amway

Amway je největší společností přímého prodeje na světě a podle žebříčku časopisu Forbes 28. největší americká soukromá firma. V roce 1959 ji založili Jay Van Andel a Rich DeVos ve městě Ada v USA. Nyní působí ve více než 100 zemích světa zahrnující Asii, Afriku, Austrálii, Evropu a Severní a Jižní Ameriku.

Amway má více než 21 000 zaměstnanců po celém světě a další 3 miliony distributorů (vlastníků podnikání Amway).

Amway nabízí více než 450 výrobků v oblasti krásy, výživy a domácnosti skrze značky NUTRILITETM (doplňky stravy), ARTRISTRYTM, beautycycleTM (kosmetika) či AMWAY HOMETM (výrobky pro péči o domácnost).

Všechny výrobky Amway vychází z vývoje ve vlastních výzkumných střediscích. Více než 700 vědců provede ročně přes půl milionu testů zaručujících nejvyšší kvalitu a bezpečnost. Amway vlastní 1000 patentů a dalších 800 jich je v procesu registrace.

Společnost Amway nabízí zákazníkům záruku spokojenosti, která umožňuje vrácení i použitých výrobků. Rozsah této záruky dokonce převyšuje doporučení stanovené Světovou federací asociací přímého prodeje (WFDSA).

Více informací na www.amway.cz      

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.