akcie
9.2.2016
Kategorie: Novinky

Společnost Amway vykázala v loňském roce tržby 9,5 milardy dolarů

Největší společnost v oblasti osobního prodeje Amway ohlásila roční tržby za rok 2015 ve výši 9,5 miliardy dolarů. Přestože se jedná  o pokles vůči předchozím rokům, Amway pravděpodobně zůstane v čele společností, které místo kamenných obchodů využívají nezávislé prodejce.

Meziročně se společnosti Amway, v porovnání s rokem 2014, dařilo hůře o 12 procent. Společnost přitom dlouhé roky odolávala ekonomické krizi – v letech 2006-2013 zaznamenaly tržby strmý růst až k 11,8 miliardám USD.
Obchodování společnosti bylo značně ovlivněno rostoucím kurzem dolaru a naopak klesajícím výkonem čínské ekonomiky. Proto také globální tržby klesly i přes růst ve většině největších trhů.
Amway je producentem výrobků v oblasti kosmetiky, doplňků stravy a prostředků pro domácnost. V roce 2014 byla největší společností osobního prodeje před firmami jako je Avon, Mary Kay či Oriflame.

„Ve většině zemí, například v Japonsku, USA, Malajsii či v Koreji, se nám daří velmi dobře, v některých trzích jsme dokonce dosáhli rekordních tržeb,”komentuje zprávu Steve Van Andel z vedení Amway.
Čína zůstala pro Amway největším trhem, kromě ní se společnost opírá také o tržby třeba v Thajsku, Rusku, Indii či na Ukrajině.
46 % tržeb Amway tvoří doplňky stravy značky NUTRILITE, 25 % kosmetika, 23 % potřeby pro domácnost.

Společnost v roce 2015 pokračovala v masivní investiční expanzi – do výzkumu, vývoje a výroby investovala více než 335 milionů dolarů. Kromě toho šly investice i do vzdělávání nezávislých distributorů skrze online nástroje.
Společnosti zabývající se osobním prodejem zaznamenají ročně celkové tržby kolem 180 miliard dolarů.
Z průzkumu evropské Asociace osobního prodeje vyplývá, že této formě podnikání se v České republice věnuje zhruba 250 tisíc lidí.

O společnosti Amway

Amway je největší společností přímého prodeje na světě a podle žebříčku časopisu Forbes 28. největší americká soukromá firma. V roce 1959 ji založili Jay Van Andel a Rich DeVos ve městě Ada v USA. Nyní působí ve více než 100 zemích světa zahrnující Asii, Afriku, Austrálii, Evropu a Severní a Jižní Ameriku.

Amway má více než 21 000 zaměstnanců po celém světě a další 3 miliony distributorů (vlastníků podnikání Amway).

Amway nabízí více než 450 výrobků v oblasti krásy, výživy a domácnosti skrze značky NUTRILITETM (doplňky stravy), ARTRISTRYTM, beautycycleTM (kosmetika) či AMWAY HOMETM (výrobky pro péči o domácnost).

Všechny výrobky Amway vychází z vývoje ve vlastních výzkumných střediscích. Více než 700 vědců provede ročně přes půl milionu testů zaručujících nejvyšší kvalitu a bezpečnost. Amway vlastní 1000 patentů a dalších 800 jich je v procesu registrace.

Společnost Amway nabízí zákazníkům záruku spokojenosti, která umožňuje vrácení i použitých výrobků. Rozsah této záruky dokonce převyšuje doporučení stanovené Světovou federací asociací přímého prodeje (WFDSA).

Více informací na www.amway.cz      

Zádný komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *