Hlavní rizika mikropůjčky

Rizika mikropůjčky

Výhodná mikropůjčka může být klíčem ke zvládnutí nezáviděníhodné finanční situace. Pravda je ale taková, že mnohé takovéto výhodné půjčky mohou být ve skutečnosti jednou velkou pastí. Pokud si dobře nezjistíte veškeré podmínky při získávání úvěru, může dojít k tomu, že se pak nedostanete z problémů, jež vám mohou hrozit. Buďme tedy konkrétní a soustřeďme se na mikropůjčky z hlediska potenciálních rizik, jež mohou klientům jednotlivých soukromých poskytovatelů bezesporu hrozit.

Banka ne a nebankovní společnost ano….

Už jakýmsi prvním varováním by mělo být to, že banka vám peníze půjčit nechce a nebankovní společnost se tohoto jednání nezdráhá. Kde si je tedy nebankovní společnost jista vaší bonitou? Nikde. Zkrátka vás po získání půjčky a chvilkovém nesplácení nejspíše povede směrem k exekuci vašeho majetku a k ještě větším problémům. Mikropůjčky byste si měli přímo online na internetu porovnat mezi sebou a až poté se rozhodnout pro některou z nich. Pokud tak neučiníte, s největší pravděpodobností naletíte.

Zpoplatněné infolinky a poplatky jako klasika

Mnohé mikropůjčky před výplatou jsou typické bohužel zejména zpoplatněnými infolinkami. Spousta poskytovatelů vám dokáže klidně i lhát v tom, že jejich linky jsou zcela zdarma a můžete jejich služeb využívat kdykoli a jak dlouho potřebujete. Neustále budou přepojovat hovor tak, aby trval co možná nejdelší dobu. Vy tak budete utrácet korunu za korunou. Velmi nepříjemné jsou i mnohé poplatky, které mohou mít pochopitelně zcela skrytý charakter a vy se tak dočkáte placení sum, o nichž jste třeba dříve vůbec netušili.

Když se nevyznáte ve smlouvě

Největší problém nastane tehdy, když se dokonale nevyznáte ve vlastní smlouvě o zprostředkování půjčky. Ta by měla být koncipována velmi přehledně a vy byste měli mít projitý každý detail. I zdánlivé maličkosti totiž mohou rozhodovat o finálním přeplatku, jenž může být bohužel zbytečně vysoký.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.