Sparta současnosti: investované peníze se nevrací

Andrea Stramaccioni. Tak toto jméno již ve Spartě nepůsobí, přesto jeho stín v týmu zůstává. Jeho kontroverzní hospodaření vyústilo v naprosto nefunkční tým, který si neporadí s takovými týmy, které v minulosti snadno porážel. Není ale jediným, kdo je za současnou situaci odpovědný. Tomáš Rosický, někdejší letenský fotbalista, nyní působí ve vedení Sparty. Jakkoli výborný fotbalista ale byl, úředničina mu zatím moc nejde.

Nefunkční tým

Tomáš Rosický jako sportovní ředitel Sparty stále těží z velké obliby své osoby jako fotbalisty. A tak i když se v rámci hospodářského rozhodování o Spartě dopustil několika chyb, fanoušci jsou velmi ochotni nad nimi zavírat oči. Otázkou ale je, jak dlouho to ještě potrvá. Chybou za dvaatřicet milionů korun se stal nákup fotbalisty Davida Moberga Karlssona. Tento švédský fotbalista bohužel nějak ztratil formu.

Vyhozené peníze

Dalším nevýhodným nákupem se ukázal také norský fotbalista Andrea Vindheim, který stál také dvaatřicet milionů korun. Suma sumárum to dělá šedesát čtyři milionů korun, které se ale Spartě nevrací. Švéd se nedokáže prosadit a norský fotbalista ještě kvůli zranění ani nenastoupil. Také dřívější nákupy, jako je Filip Panák a David Lischka, za kterými Rosický stál, se ukázaly jako dosud nevýnosné. Oba fotbalisté byli dlouhodobě zranění.

Problémem je také trenér

Jílek se prosadil jako trenér v Olomouci. Protože měl podobný pohled na fotbal jako Arséne Wenger (trenér Arsenalu, kde Rosický léta působil), tedy mladí techničtí hráči, kteří jsou velice šikovní, Rosický se jej rozhodl angažovat i do Sparty. Zde se ale tato taktika prozatím nevyplácí. A tak je otázkou, jak dlouho ještě budou Rosickému jeho přešlapy tolerovány – a to jak vedením Sparty, tak také fanoušky.

1 komentář

  1. udolak Odpovědět

    Co to je zase za slint?? Moberg ztratil formu a tak je chyba jeho koupě? Tu formu ztratil a stejně tak ji může zase nabrat zpátky, ty pisálku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *