K Apple Pay se přidávají další banky

Využíváte Apple Pay? Pokud ano, máte štěstí, že vaše banka tuto funkci umožňuje. Nejde však o samozřejmost. Ani zdaleka ještě tuto platební metodu nepodporují všechny banky. Dvě z těch velkých se však teď přidaly. Ze skupiny těch největších, které působí v tuzemsku, zbývá už jen jedna.

Nově u Fio banky a Reiffesenbank

Tyto dvě velké tuzemské společnosti spustily pro své klienty možnost platit svým mobilem od Applu nebo hodinkami Apple Watch. Od doby, kdy v České republice povolily tuto platbu první banky, klienti těchto dvou institucí doslova bombardovali vedení dotazy, kdy budou i oni moci platit zařízením s iOS. Jen si to připomeňme. V únoru se odehrála první vlna, v do které se zapojily banky jako jsou KB, Moneta, Air Bank, mBank a J&T Banka. Druhá vlna pak následovala v prvním prázdninovém měsíci. Ke stávajícím se přidala UniCredit Bank. Poslední velkou bankou, která ještě Apple Pay neumožňuje je ČSOB.

Více metod placení

Nejde však jen o Apple Pay. Existují další možnosti jak platit svým chytrým zařízením. Jde zejména o Google Pay, Garmin Pay a FitbitPay. Poslední jmenovaná možnost se týká chytrých hodinek. Není mnoho bank, které by umožňovaly všechny tyto čtyři metody. Jde jen o Komerční banku, Monetu Money Bank a mBank.

Další banky do konce roku?

Kdy se tedy mohou na pohodlné placení mobilem těšit klienti ostatních bank? Apple Pay by mělo být zavedeno během podzimu u již zmíněné ČSOB. Paradox je, že jde o druhou největší banku v Česku, přitom nepodporuje ani jednu ze čtyř zmíněných platebních metod. Jediné usnadnění u tohoto ústavu představuje vlastní aplikace NaNákupy pro Android. Podzim však může být klíčový. Banka chce zavést všechny metody, které jsme si dnes popsali. Podobné plány má i Banka Creditas. Ta již nabízí Google Pay, avšak do konce roku, stejně jako další banka – Equa Bank, chce spustit i Apple Pay.

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.