Soudní proces s Babišem: Kdo by se neobětoval? Vždyť je čistý jak lilie

Andrej Babiš

Politické procesy jsou vždycky jakousi špínou a štvanicí. Častokrát se ale stává, že v nich má politik nejen prsty, ale je namočený celý. Ať už je to jakkoli, nynější proces týkající se Andreje Babiše vykazuje velmi podobné stopy, ne-li stejné. Už nyní to ale vypadá, že se všechno vyvíjí vcelku jasně. Oběť už se našla, všichni se vzájemně politovali a bývalý premiér je přece nevinný, to je více než jasné.

Čapí hnízdo u nás zná každý

Už i děti ví, komu tato budova patří. Bohužel se jim často vybaví dříve než klasické hnízdo onoho opeřence. Smutné, leč často reálné. Vždyť se tímto honosným sídlem pochlubil sám pan Babiš. Následně ale už tak nějak nevěděl, kdo je vlastníkem. Naštěstí se mu ale zakrátko vrátila paměť a dozvěděli jsme se, že vlastníky jsou jeho děti. No, konečně zas něco víme a jsme chytřejší.

Kdyby nebyl v politice, nic by se neřešilo

Obávám se, že machinace okolo dotací se řeší pokaždé. Pan Babiš v politice nicméně je a vypadá to, že se mu ze scény tak nějak nechce. Tvrdil sice, že bude jen na jedno volební období, ale situace se nějak změnila. Ostatně kampaň na prezidenta také neexistuje, ač objíždí republiku v karavanu. Důležité je, že se něco vyhlásí. Fakt, že se to zase změní, nebo je to nepravda, nevadí.   

Nagyová to vzala na sebe

Jen frajer vezme vinu na sebe. Paní Nagyová to udělala, ač vlastně tvrdila, že si neuvědomuje, že by udělala něco špatného. Pokud ale ano, jde to za ní a pan Babiš s tím nemá nic společného. Vždyť to řekl i pan Faltýnek, další morální vzor a lidový hrdina.  Všechno to prostě byla účelovka. Nebo ne? A kandidatura na prezidenta nepřijde? Člověku se až nechce věřit.

Zdroje info:

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-soud-s-babisem-den-druhy-mluvit-budou-znalci-40408507

https://vodvarka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=791864

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/capi-hnizdo-andrej-babis-jana-nagyova-faltynek-babisova.A220913_144644_domaci_hovo

Náhledové foto: Andrej Babiš / Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.