O nový řidičák bude možné vždy žádat z domova

počítač

Moderní doba poskočila zase o krok dopředu. Doklady, které jsme dříve museli chodit vyřizovat až na úřad, bude možné vyřídit z domova. V nejbližší budoucnosti tak zbyde z návštěv úřadů už jen dávná vzpomínka. Tak si to alespoň řada z nás představuje. Alespoň pro výměnu řidičských průkazů to nyní bude realita. Vydání nových dokladů pro řidiče bude možné zařídit z domova prostřednictvím webových stránek.

Novinka ve vyřizování nových řidičáků

Doposud bylo možné vyřídit si nový řidičský průkaz elektronicky pouze v případě, že šlo o plánovanou výměnu, například po skončení platnosti toho starého. Novinkou je tedy možnost elektronického vyřízení v nestandardních případech.

Ministerstvo dopravy má v plánu do konce roku vylepšit komunikaci mezi jednotlivými úřady tak, aby bylo možné online vyřizování nových řidičáků spustit. V případě ztráty či odcizení řidičského průkazu tak ušetříte hned dvě cesty na úřad a vše půjde vyřešit z pohodlí domova.

student

Foto: Pixabay

Co bude třeba?

Možnost elektronického vyřízení nového řidičského průkazu je dalším krokem k realizaci skutečně plně digitálního přístupu ke státním úřadům, což je slib, který nám dala před volbami současná vláda.

K tomu, aby mohl občan tuto možnost využít, bude muset mít vlastní datovou schránku elektronickou nebo bankovní identitu, což je věc, která je dnes víceméně standardem. Nezbývá než doufat, že bude vláda pokračovat v nastoupeném kurzu a dočkáme se dalších podobných kroků. Minimálně při realizaci systému očkování si úřady většinu potřebného vyzkoušely.

Zdroje informací: https://novojicinsky.denik.cz/zpravy-z-ceska/ridicske-prukazy-20220912.html

 https://www.denik.cz/ekonomika/ridicske-prukazy-20220912.html

 Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.