Sputnik V

Slovenská komedie Sputnik: Nástroj hybridní války

Ani výraz komedie už dost dobře nevystihuje to, co se aktuálně děje na Slovensku. Právě tady se totiž schválila neschválená ruská vakcína. Svět se může divit, ale je to tak. Prsty v tom mají především expremiér Matovič a ministr zdravotnictví Lengvarský. Slovenský ŠÚKL tuto vakcínu samozřejmě neschválil, nicméně zvládl to za něj Orbánův testovací ústav. A tak mají na Slovensku, co chtěli. Nebo vlastně nechtěli?

Lid si vakcínu žádal

Tedy dle oficiálních vyjádření tomu tak bylo. Odkazováno bylo na průzkum, který dokladoval, že půl milionů Slováků po Sputniku skutečně prahlo. Realita byla ale zřejmě poněkud jiná. Vždyť za první čtyři očkovací dny projevilo ochotu očkovat se ruským elixírem 4000 Slováků. To rozhodně není moc.

Zařídili jej, ale neočkovali se jím

I takovéto jednoduché sdělení jasně poukazuje na to, co se na Slovensku vlastně děje. Lengvarský a jeho rodina se dle mnohých zdrojů Sputnikem rozhodně naočkovat nenechají. A Matovič? Jeho jméno na seznamu očkovaných Sputnikem tak nějak také chybí.

Hybridní kampaň?

Snížení důvěry Slováku v politiku je maximální. Teď se všemu ještě pomohlo. Slovensko by mělo mít v držení zhruba 200 000 dávek Sputniku. Smlouva s Ruskem je ale nekompromisní, platit bude 2 000 000, a to i tehdy, když se nevyočkují. Zásah voličů je citelný. Lze určitě mluvit o hybridní kampani.

Zdroje info: https://www.forum24.cz/fiasko-sputniku-na-slovensku-ze-statisicu-zajemcu-o-ruskou-vakcinu-zbyl-jen-zlomek/?fbclid=IwAR1GlTTdn5OJXANrdmqA7Cu2BBZ2UWocLy_aUVHYzvagxphre8R_XMA47rM
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovensko-ockovani-koronavirus-vakcina-sputnik-v.A210601_153151_zahranicni_misl?

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

1 komentář

  1. Martin Vaněk Odpovědět

    Trocha faktů: Německo jedná o licenci s Ruskem na výrobu Sputniku, v Itálii byla tato vakcína aplikována, stejně jako ve Španělsku Ovšem vakcíny západní firem, kterými se očkuje i u nás, májí prokazatelně nežádoucí účinky, a dokonce jsou evidována i úmrtí – některé západní státy pozastavují očkování těmito vakcínami. Takže proč je článek tendenčně napsán stylem všechno špatně je mi opravdu záhadou. Nebo taky jste placeni za podvržené „nezávislé“ zpravodajství? Co je „objektivního“ na informaci, že slovenský ŠÚKL tuto vakcínu „…samozřejmě neschválil“? Proč je neschválení SAMOZŘEJMÉ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *