Odložení konce roušek ve školách jako další z řady nesmyslů

Student škola

Tak už se masivně rozvolňuje. Člověk by si řekl, že už bylo konečně na čase. Přesto se rozvolňování týká většinou pouze restaurací, nejrůznějších dalších provozů a firem. Ve školách se tak dělo jen v tom, že se do nich prostě může zase chodit. Ochrana obličeje je ale stále nezbytností. S přibývajícími horkými dny se ale stále více zraky rodičů, dětí samotných a učitelů vztahují k ministrovi zdravotnictví. Všichni by chtěli roušky a respirátory zrušit. Divit se tomu nelze.

Rušit se vše mohlo již tento týden

Ale nebude. Proč? Údajně se čeká na data, která budou k dispozici po rozvolňování. Ta se musí vyhodnocovat 14 dní po něm. Fakt, že se všichni budou dále dusit v rouškách, nikoho zřejmě moc nezajímá. Zbytečné ze všech stran a argument by se našlo hned několik. Podívejme se na ně tedy podrobněji.

Testování každý týden

Žáci jsou aktuálně testování každé pondělí. Tím pádem se přece jasně ví, jestli jsou nakažení, nebo nikoli. Tak proč by měli mít ještě roušky? Tento argument je bezesporu na místě. Nehledě k tomu, že samotné roušky stejně nosí tak, jak chtějí. Mnohdy je tedy mají pouze zavěšené na tváři, aby se neřeklo.  

Na testech už se někdo nabalil, tak jen jednou týdně

I tento názor se často objevuje. Divit se tomu nelze. Nyní je třeba ještě dále vydělávat na rouškách a respirátorech. Byznys pokračuje solidně dál. V mateřských školách už ochrana nutná není.

Bez roušky i v hospodě

Tedy při jídle a pití. Situace je ovšem přitom poněkud odlišná. Vždyť třeba při sledování hokeje mnohé zahrádky i hospody praskaly ve švech. Rozestupy a roušky se staly minulostí. Ve školách, kde se ale pravidelně testuje, být musí. Logika jde stranou.

Zdroje info: Ministerstvo zdravotnictví ČR
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/deti-se-rousek-ve-skolach-zatim-nezbavi-rekl-vojtech-156930

Náhledové foto: Pixabay 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.