Obchod

Školy jsou podle vlády prioritou, přesto řeší obchody

V posledních dnech se přední politici neustále předhánějí v tom, že hovoří o školství a vzdělávání jako prioritní oblasti. Stále je deklarováno neustále dokola, že děti musí do škol. Jaká je ovšem skutečnost? Řeší se hlavně otevírání obchodů. Ve školách jsou pouze žáčci prvních stupňů, a to v turnusové podobě, tedy rotační výuce. I přesto, že všechny děti ve škole nejsou, řeší se znovuotevírání obchodů. Prapodivné.

Situace je křehká

To víme všichni, nicméně školství je skutečně prioritou. Děti na prvním stupni se vrátily do škol 12. dubna. Už tehdy bylo avizováno další rozvolnění v rámci čtrnáctidenního intervalu. O něm se rozhoduje dnes, nicméně ve hře jsou nyní prakticky jen ony obchody. 26. dubna měly jít do mateřské školy také mladší děti, nyní tam chodí jen předškoláci. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger se ale vyjadřuje o otevření obchodů.

Vše pro otevření obchodů

Stát by se tak mělo 3. května. Vyjádření mluvčí resortu zdravotnictví Jany Schillerové je také zajímavé.Konkrétně říká: „Ministerstvo zdravotnictví směřuje vše k tomu, aby se mohly 3. května otevřít obchody, prioritou ale stále zůstávají školy.” Tak trochu protichůdné vyjádření. Zapomenout nelze ani na fakt, že jsou značně omezené i kroužky a tréninky dětí.

A MeSES? Mlčení znamená souhlas?

Ale s čím? Epidemiolog Petr Smejkal na dotazy portálu Novinky.cz nereagoval. Dnešní jednání vlády tak zřejmě nakonec rozhodne. tak jako tak budou školy prioritou. Ale jakou? Důraz je opět kladen někam jinam.

Zdroje info: Ministerstvo zdravotnictví
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/skoly-zustavaji-stale-zavrene-vlada-ale-zvazuje-otevreni-obchodu-40357903#utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *