Zeman

Čeká se na notičky z Moskvy. Hrad rozjímá a bilancuje

Napětí mezi Českou republikou a Ruskem je aktuálně poměrně solidní. Není se čemu divit, informace o Vrběticích, vyhošťování diplomatů a tak dále. Nyní se v podstatě tak nějak čeká, že se ke všemu vyjádří osazenstvo hradu, konkrétně tedy nejvýše postavený člověk, pan prezident. Na to, že roztržka už nějaký ten den trvá, se čeká poměrně dlouho. Proč? Důvodů může být hned několik a samozřejmě se jedná o spekulace.

Povídání s Klausem

Pan prezident aktuálně zřejmě s vyjádřeními nikam nespěchá. Vždyť už přes týden měl sezení s bývalým prezidentem Klausem, s nimiž si jistě dobře popovídal. Těžko říct, jestli řešili prodělání covidu u exprezidente, jeho postoj k rouškám nebo cokoli jiného. Možná si o Rusku povídali soukromě. Ekonomické zájmy ale nikdo z nich u Ruské federace asi mít nebude. K našemu východnímu sousedovi se ale snad Kromě Masaryka a možná Václava Havla ohlíželi všichni prezidenti.

Prezident

Foto: Kancelář prezidenta republiky

Proč je pan prezident tak proruský?

Spekulací může být spousta, nicméně peníze už byly zavržené v předchozím odstavci. Jde ale jen o názor, situace může být jiná. Možná za tím vším stojí ego. To velí ukázat všem, že existuje velká síla, jíž pan prezident disponuje. Superego může být opravdu obří a je třeba ho podpořit, Demokratickými kroky to moc nejde… Pan prezident zkrátka zřejmě potřebuje být pořádně vidět a moc mu nevadí, že se tak často děje v negativním slova smyslu. Nápisy týkající se velezrady a červené trenky z minulosti nic nezmohou.

Že by na něj někdo něco měl?

Tato situace se zdá také ne úplně pravděpodobná. Lidé mají určité vzorce chování v době, kdy nemohou jednat svobodně a hájit své zájmy. Kdo by ale co měl na prezidenta v posledním funkčním období? Vždyť zas až tolik pravomocí nemá. Nuž uvidíme, jak se věci budou nadále mít. Třeba nový ministr zahraniční překvapí a vše urovná se ctí. Jakou roli ve všem hraje náš prezident, neví nikdo.

Miloš Zeman: Náhledové foto Kancelář prezidenta republiky

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *