Se zdražováním to přehnali – v Chorvatsku chybí turisté

Chorvatsko

O dovolené v Chorvatsku byl zájem, na druhou stranu však již před počátkem sezony panovaly obavy z tamních vysokých cen a zdražování. To pak potvrdily následné ceny ubytování a služeb v letoviscích. Zdražení možná bude Chorvaty stát mnoho turistů, na rekordní návštěvy to letos zatím nevypadá. Dle webu Dnevnik.hr turisté po zdražení ubytování ruší rezervace, na Makarské riviéře chybí asi třetina hostů (oproti loňsku) a v Primoštenu dokonce polovina.

Turisté ruší rezervace

Podle zprávy na webu Dnevnik.hr, v Chorvatsku to letos nevypadá na rekordy, co se turistů týče. Ceny apartmánů vzrostly o přibližně třicet procent a turisté začali rušit své rezervace. Na Makarské riviéře je oproti loňsku nedostatek 30 procent hostů a v Primoštenu dokonce 50 procent. Co za tím je? Do velké míry právě zdražování. Dle webu apartmán, který stál loňskou hlavní sezónu 60 eur za noc, lze letos získat za přibližně 80 eur. Podle Dnevnik.hr by náklady na desetidenní pobyt na Jadranu letos průměrně vzrostly o dvě stě eur pouze za ubytování ve srovnání s minulým rokem.

Příjem rezervací se téměř zastavil

Reálné ceny nejspíše překvapily i ty, kdo s určitým zdražením počítali. Podle informací zveřejněných v deníku Slobodna Dalmacija se v posledních týdnech téměř zastavil příjem rezervací na Makarské riviéře. Podle deníku je to pochopitelné. Čtyřčlenná rodina by se měla podle nich ubytovat v soukromém apartmánu za týden za 1200 eur, což je dle listu nesmyslná cena. V hotelu by to bylo dokonce kolem čtyř tisíc eur.

Chorvatsko dražší než Egypt či Tunisko

Vzhledem k tomu, že cestovní kanceláře nabízejí týdenní all-inclusive pobyty včetně letenky za cenu kolem 700 eur na osobu v Egyptě či Tunisku, jsou chorvatské ceny pod pochopitelnou kritikou. Za tuto sumu totiž v Chorvatsku dostanete polopenzi. Proto Slobodna Dalmacja vyjadřuje nesouhlas s touto cenovou politikou pronajímatelů a poskytovatelů služeb. Deník také komentuje ceny v chorvatských kavárnách a cukrárnách, které obvykle profitují z turistického ruchu. Deníku jeden z jejich čtenářů zaslal účtenky z pekárny na Korčule. Ta ukazuje, že dva croissanty a dva čaje stály „téměř neuvěřitelných 15,68 eura (371 korun)“.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-chorvatsko-prestrelilo-ceny-na-makarske-chybi-tretina-hostu-v-primostenu-dokonce-polovina-40435976#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest226_mohlo_by_vas_zajimat_varD&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz, https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/506760-dovolena-v-chorvatsku-bude-drazsi-velke-srovnani-jak-se-tam-zmenily-ceny

Náhledové foto – Pixabay