Putinův kamarád Orbán: Peníze z EU se mu hodí, ale hlavní je on sám

Viktor Orbán

Když se řekne vzor nositelů tradičních hodnot, mnozí lidé si vzpomenou na Viktora Orbána. Tento maďarský vládce se snaží nějakým způsobem působit jako obří vlastenec a zachránce tradičních hodnot. Opak je ale v každém případě pravdou. Jeho jednání je často spíše destruktivního charakteru. Podívat se společně s námi můžete hned na několik pozoruhodných příkladů.

Peníze od EU mu nesmrdí

Evropská komise dostala slib od maďarské vlády, že dojde ke změně některých zákonů, jež mají podkopávat právní stát v této zemi. Viktor Orbán tedy tak nějak uhýbá sám sobě a snaží se EU podlézat. Na webech, které Orbána vábí jako hrdinu, není prakticky ani čárka. No, divit se tomu příliš nelze.

Maďarská regulace paliv se nepovedla

V každém případě. Stačí si vzít příklad malých benzínek v Maďarsku, které na protest zavřou. Když nakupují pohonné hmoty za tržní cenu 700 forintů za litr, což odpovídá 42 korunám, a prodávají za 480 forintů za litr, tedy 29 korun. Reálný rozdíl doplatku ze strany vlády činí pouhých 16 forintů. Regulování cen vypadalo v Maďarsku ze začátku vcelku dobře, nicméně turistika a vysoká poptávka udělaly své. 27. května byl prodej zlevněných pohonných hmot omezen. V případě cizinců zakázán. Evropská unie nato vydala varování.

Ceny potravin šly nahoru v Maďarsku nejrychleji

Tak jako tak. Podle Daily News Hungary tomu tak určitě je. V EU je Maďarsko z hlediska zdražování potravin na první pozici. Zmíněno bylo mléko, ovoce, pivo, chléb a jiné potraviny či nápoje.

Orbán odvolal meteorology

Zač? Hlásili bouřku na čas, kdy měla probíhat propagandistická přehlídka jeho režimu. Přehlídka se posunula, bouřka nakonec nepřišla. Meteorologové to neustáli. Neporučili totiž větru ani dešti.

Příliš vysoký počet vysokoškolsky vzdělaných žen

Další trn v oku Státního kontrolního úřadu Maďarska. Vždyť tyto ženy škodí porodnosti a pochopitelně také mužům. Ohrožují demografický vývoj a pochopitelně i ekonomiku země.

Rosatom jde stavět

Jasně, kamarád Putin bude rád. Drtivá většina projektu je financována půjčkou z Ruska. Konkrétně se jedná o 10 miliard eur. Zbytek, tedy 2, 5 miliardy eur, platí Maďarsko. Určitě do Maďarska neproniknou žádní ruští agenti…. Maďarsko ostatně Ukrajinu vojensky nepodpořilo a nepodpoří. Orbánův ministr Szijartó si navíc zaletěl do Moskvy pro vyznamenání. Tristní. Politika Maďarska neohrožuje jen vlastní zemi, ale celou EU. Bohužel.

https://hungarytoday.hu

https://www.visegradsky-jezdec.cz/jak-to-frci-u-viktora/?fbclid=IwAR098o2SYKYCDh9pFJH0NkBTAtbLDjS6leYKeHmwAxEBKNRJpzyPIIwo_Bk

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-madarsky-ministr-zahranici-leti-do-moskvy-chce-jeste-vic-ruskeho-plynu-40403617

Viktor Orbán: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.