Prezident Zeman vítá prvňáčky: V diskusích pod články se píše o doživotních traumatech dětí

Prezident Zeman

Tak tu máme opět nový školní rok a děti usedají do školních lavic. Slavnostní zahájení v sobě má vždy typický náboj. Stejně tak tradiční a charakteristická je i návštěva pana prezidenta. Letos vyrazil na Základní školu Charlotty Garrigue Masarykové v Lánech. Mnohá média sledovala událost živě a přinášela zajímavé pohledy na to, jak se prezident s žáčky vítal. K samotné návštěvě se vyjadřovali také lidé v diskusích pod články. Popravdě řečeno, klasicky se rozdělili na dva tábory.

Hejtování po česku? Terčem je klidně i prezident

Matějská pouť je tady. Obludárium v přímém přenosu. I takového hejty byly v diskusích vidět. Bohužel. Popravdě řečeno, komentování vzhledu pana prezidenta není zrovna dvakrát důstojné. Jde spíše o smutnou záležitost. To samé fakticky vyjadřovaly posty pojednávající o to, že se děti na začátku roku nemají strašit. Zazněla mimo jiné i slova o exhumaci. No, příliš lidské to není, ale každý má svůj názor. Samozřejmě nechyběly ani informace o tom, že pít a kouřit by se mělo celý život, aby se pak všechno zaplatilo z daní občanů. Jinak někteří diskutující také prezidenta hájili a považovali hejty za nechutné.

Klasičtí vtipálci nezůstali stranou

Jednoznačně. Někteří psali o tom, že pan prezident nemá na vozíku dálniční známku. Zajímavý je také vtípek o divném pánovi. Mami, ten divný pán bude chodit do školy každý den? Nedívej se nahoru doleva a všechno bude v pořádku. Pravda je ale taková, že ne ve všech učebnách dnes podobizna prezidenta visí. Vtipy se nevyhnuli ani premiérovi, který zavítal na základní školu v Ostravě. Prý měl dát žákům i malý dárek a mělo se jednat o teploměr.

Diskuse jako každá jiná

Spousta z nás diskuse pod články neotevírá, protože pohled do nich je fakticky často jako žumpa. Pro pobavení ale není od věci se na názory lidí podívat. Vždyť na názor máme právo každý. Pokud se vám zdá něco nemorální, odsoudíte to. Vtípky ale ještě nikomu nikdy neuškodily.

Zdroje info: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-prezident-zeman-zahajuje-skolni-rok-v-lanech-40407381

https://www.novinky.cz/diskuze/domaci-prezident-zeman-zahajuje-skolni-rok-v-lanech-40407381

Prezident Miloš Zeman: Náhledové ilustrační foto Kancelář prezidenta republiky

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.