Půjčka pro nezaměstnané se určitě dá sehnat!

Současná doba je z pohledu stability zaměstnání poměrně vrtkavá a spousta lidí již byla propuštěna z pracovního poměru. Mnozí lidé, kteří jsou propuštění, ztrácí naději na to, že by si mohli půjčit finanční prostředky na realizaci svých snů. Pokud si myslíte, že vám nikdo skrze vaši nezaměstnanost nepůjčí, tak jste určitě na omylu. Je ovšem zapotřebí se velmi dobře o takovýchto půjčkách informovat, jelikož mnohé společnosti jsou schopny své klienty doslova a do písmene okrádat. Podívejme se tedy na základní možnosti, které půjčka pro nezaměstnané dává u rozličných společností.

Jaké úskalí skýtá půjčka pro nezaměstnané

Hlavním rizikem u jakýchkoli půjček pro nezaměstnané, respektive půjček bez doložení příjmu, je pochopitelně realitně vysoké RPSN. Bankovní společnosti mají pochopitelně výši RPSN mnohem nižší, nicméně vyžadují potvrzení o přijímání pravidelného platu od zaměstnavatele. U nebankovních společností se RPSN může klidně vyšplhat až nad 10 procent, na což je nutné si dát opravdu hodně velký pozor. Nutné je se také vyvarovat skrytých poplatků, které se mohou také v určitých případech vyskytnout a překvapit klienty.

Společnosti poskytující půjčky pro nezaměstnané

Společností poskytujících tento typ úvěru je celá řada, nicméně ze spolehlivých bychom měli alespoň několik uvést. Jakýmsi základem je společnost Provident, která je společnosti hodně známá hlavně díky svým masivním reklamním kampaním. Hodně známou společností je také Ferratum, které poskytuje zejména online půjčky na internetu a také půjčky prostřednictvím SMS zpráv. Jinak ale jmenujme třeba ještě společnosti Essox, Cetelem anebo Home Credit.

Půjčte si na platební kartu!

Zajímavou alternativou se také jeví kontokorentní půjčky z platebních karet. Pokud člověk potřebuje, tak si jednoduše půjčí prostřednictvím své platební karty. V podstatě jde do mínusu, jak se lidově říká. Kontokorent se liší dle toho, u jaké banky má člověk registrovanou platební kartu. Možná je také volba výše kontokorentu u mnohých bankovních společností. Většinou se však pohybuje kolem 10 či 20 000 korun.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.